Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przestępczość w Polsce. Narazili Skarb Państwa na ogromne straty

0
Podziel się:

Z dokonanych szacunków wynika, że podejrzani mogli wprowadzić˙do obrotu ponad 143 tony tytoniu. Narazili Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę co najmniej 63 mln zł.

Przestępczość w Polsce. Narazili Skarb Państwa na ogromne straty
(Reporter)

Do 5 lat więzienia grozi trzem mężczyznom - właścicielom firm z woj. łódzkiego - podejrzanym o narażenie Skarbu Państwa na wielomilionowe straty w związku z handlem hurtowymi ilościami tytoniu - poinformował rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, podejrzani - w wieku 26, 32 i 46 lat - dokonywali fikcyjnych transakcji. Według dokumentów mieli oni sprzedawać tytoń poza granicami Polski. W rzeczywistości tytoń trafiał do nielegalnej dystrybucji na terenie kraju, z pominięciem należnych podatków.

Z dokonanych szacunków wynika, że podejrzani mogli w ten sposób wprowadzić˙do obrotu ponad 143 tony tytoniu. Narazili Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę co najmniej 63 mln zł.

Dzisiaj sąd aresztował 46-latka. Wobec pozostałych dwóch podejrzanych prokurator zastosował dozór policyjny. To kolejni zatrzymani w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową Łódź-Bałuty i ABW. Dotychczas w tej sprawie zarzuty przedstawiono dziewięciu osobom. Śledztwo ma charakter rozwojowy.

Czytaj więcej w Money.pl
Oszukali fiskusa na ponad 400 mln euro W tym roku portugalska skarbówka zaostrzyła kontrole wobec firm oferujących towary i usługi. Pod koniec maja br. fiskus wysłał na ulice Portugalii 2,5 tys. inspektorów.
Dolce i Gabbana do więzienia? Prokurator... Kary dwóch i pół roku więzienia zażądał dzisiaj prokurator dla włoskich projektantów mody Domenico Dolce i Stefano Gabbany, oskarżonych wraz z innymi osobami o oszustwa podatkowe na sumę około miliarda euro.
Państwo straciło co najmniej 146 mln złotych CBŚ zatrzymało ośmiu członków międzynarodowej grupy przestępczej, zajmującej się praniem pieniędzy i oszustwami podatkowymi związanymi z obrotem paliwami.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)