Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przestępczość w Polsce. Kopiowali nielagelnie filmy - straty 1 mln zł

Zatrzymani małżonkowie, usłyszeli zarzuty uczynienia sobie stałego źródła dochodów z rozpowszechniania cudzych utworów bez uprawnień, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Na milion złotych wycenili policjanci straty producentów filmów i programów komputerowych, spowodowane działalnością zatrzymanego wczoraj małżeństwa z Krakowa. Linia do kopiowania mieściła się w pokoju za szafą - poinformowała małopolska policja.

Zatrzymani małżonkowie, oboje w wieku 48 lat, usłyszeli zarzuty uczynienia sobie stałego źródła dochodów z rozpowszechniania cudzych utworów bez uprawnień, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do ujawnienia procederu doszło wczoraj, kiedy policja zatrzymała małżeństwo jadące na giełdę rtv. W ich samochodzie policjanci znaleźli ponad 700 płyt dvd oraz blu-ray z nielegalnymi kopiami filmów.

W mieszkaniu natomiast odkryli ukryte pomieszczenie, do którego wchodziło się przez szafę wnękową, a zamek ukryty był za ruchomym wieszakiem. W pomieszczeniu znajdowała się profesjonalna linia do produkcji nielegalnych płyt DVD oraz blu- ray, połączona z kilkunastoma szeregowo podłączonymi stanowiskami nagrywającymi.

Było tam także 15 dysków twardych do komputera o dużych pojemnościach, 5 tys. płyt z nielegalnymi nagraniami filmów i drogich programów komputerowych oraz duże ilości kolorowej poligrafii, folii, plastikowych opakowań na płyty.

- _ Straty legalnych producentów zostały wycenione na 1 mln złotych _ - powiedziała Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Czytaj więcej w Money.pl
Wprowadzili na rynek prawie 30 kg kokainy Na poczet sprawy zabezpieczono już 120 tys. zł oraz mienie o łącznej wartości ok. 150 tys. zł.
Postrzelił go policjant i grozi mu 10 lat więzienia Z ranami postrzałowymi łydki i uda trafił do szpitala 21-latek, postrzelony przez zabrzańskiego policjanta.
Nie będzie procesu przeciw SS-manowi Już na początku grudnia 2013 roku sąd zwolnił Lipschisa z aresztu ze względu na demencję. Oskarżony przebywał tam od maja.
Tagi: przestępczość w polsce, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz