Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przestępczość w Brazylii. Wstrząsający raport o mordach politycznych

0
Podziel się:

Powołana w 2012 roku w Brazylii Narodowa Komisja Prawdy, która miała zbadać przypadki łamania praw człowieka za rządów wojskowej junty opublikowała obszerny raport.

Przestępczość w Brazylii. Wstrząsający raport o mordach politycznych
(Polaris Images/East News)

Powołana w 2012 roku Narodowa Komisja Prawdy, która miała zbadać przypadki łamania praw człowieka za rządów wojskowej junty opublikowała obszerny raport.

Raport komisji podaje nazwiska 377 osób, które są odpowiedzialne za śmierć bądź _ zaginięcie _ 434 osób oraz wiele tysięcy przypadków stosowania tortur. Wśród osób, którym stawia zarzuty są zarówno najwyższej rangi przedstawiciele reżimu, jak i szeregowi żołnierze, którzy wykonywali rozkazy.

Autorzy raportu podkreślają, że liczba ofiar była zapewne znacznie wyższa, a oni wyliczają jedynie te przypadki, które udało się w pełni udokumentować.

Komisja nie ma uprawnień do wysuwania oskarżeń kryminalnych - może jedynie badać zarzuty i przedstawiać raporty.

Opublikowany w środę dokument głosi, że _ represje i eliminowanie politycznej opozycji stało się (w wydaniu junty) polityką państwa _.

Narodowa Komisja Prawdy powstała z inicjatywy prezydent Dilmy Rousseff w 2012 roku; ona sama również składała przed nią zeznania. W młodości Rousseff należała do ultralewicowej partyzantki, była aresztowana i spędziła dwa lata w więzieniu, gdzie ją brutalnie torturowano.

Czytaj więcej w Money.pl
Polacy i Niemcy razem przeciwko przestępczości Jutro rozpoczynają zajęcia między innymi z prawa oraz zasad współpracy.
Alarm we Włoszech. Rolnicy sięgnęli po broń W ostatnich tygodniach, zwłaszcza w Apulii na południu, doszło do serii napadów na ciężarówki przewożące oliwki oraz kradzieży ich ładunku.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)