Notowania

irlandia
30.09.2013 08:30

Przemyt z Warszawy w Irlandii

Wartość skonfiskowanych papierosów szacuje się na około 11 tysięcy euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ImagiNath/CC/Flickr)

Irlandzcy celnicy skonfiskowali na lotniku w Cork 18 tysięcy sztuk papierosów Marlboro u mężczyzny, który przyleciał samolotem z Warszawy - doniosła w niedzielę wieczorem irlandzka służba celna. Celnicy byli ostrzeżeni o przemycie.

Komunikat mówi o skonfiskowaniu dalszych 6400 sztuk papierosów pod prywatnym adresem w Cork, gdzie przeprowadzono rewizję w następstwie zatrzymania na lotnisku. Przeciwko zatrzymanemu wszczęto dochodzenie.

Wartość skonfiskowanych papierosów szacuje się na około 11 tysięcy euro. Ich sprzedaż na czarnym rynku oznaczałaby dla irlandzkiego fiskusa stratę na akcyzie w wysokości 9 tysięcy euro.

Ceny papierosów w Republice Irlandii należą do najwyższych w Unii Europejskiej. Paczka Marlboro kosztuje tam ponad 9 euro, w Polsce - około 11 złotych. W przeszłości papierosy przemycano do Irlandii głównie z Litwy i Chin.

Czytaj więcej w Money.pl
Udaremnili przemyt papierosów za 2,2 mln euro Celnicy i hiszpańska Gwardia Cywilna powstrzymali przemyt 465 tysięcy paczek papierosów Marlboro o wartości rynkowej 2,2 mln euro.
Unia traci ponad 10 mld euro rocznie Zaproponowane przez KE działania dotyczą m.in. zaostrzenia kar za skuteczniejszego ściągania podatków i ceł przez policję oraz inne służby.
Tagi: irlandia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz