Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przemyt tytoniu
17.06.2012 16:37

Przemyt tytoniu. Policjanci przechwycili 22 tony

Funkcjonariusze CBŚ wraz z celnikami z Łodzi rozbili zorganizowaną grupę przestępczą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

*Funkcjonariusze CBŚ wraz z celnikami z Łodzi rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem na rynek nielegalnego tytoniu. *

Zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku poinformował w niedzielę PAP, że funkcjonariusze zatrzymali 6 członków grupy oraz zabezpieczyli 22 tony tytoniu warte ponad 11 mln złotych. Ze względu na dobro postępowania policja nie podaje źródła pochodzenia tytoniu.

Podkomisarz Maciej Stęplewski z gdańskiej policji poinformował, że w akcji uczestniczyli funkcjonariusze z Gdańska. Jak podaje gdańska policja, na terenie Łodzi zostały zlikwidowane dwie kompletne linie do produkcji tytoniu oraz trzy magazyny, w których grupa miała już przygotowany towar do wprowadzenia na rynek.

Policja szacuje, że zabezpieczony tytoń wprowadzony do obrotu naraziłby Skarb Państwa na stratę co najmniej 13 milionów złotych.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani odpowiedzą również za przestępstwa skarbowe.

Czytaj więcej o przemycie tytoniu
Policja likwiduje nielegalną fabryczkę Nielegalną krajalnię i magazyn tytoniu zlikwidowali śląscy celnicy i Straż Graniczna w Mikołowie.
Straż Graniczna przechwyciła 1 mln papierosów Ponad 1 milion sztuk papierosów i ponad 1 tonę krajanki tytoniowej ujawniła Straż Graniczna.
Tagi: przemyt tytoniu, tytoń, policja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz