Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przemyt towarów
06.06.2012 15:41

Przemyt towarów. Skonfiskowano 200 tys. podróbek

Hiszpańska policja poinformowała o rozbiciu siatki handlarzy podróbkami na Półwyspie Iberyjskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(utor/CC/Flickr)

Hiszpańska policja poinformowała o rozbiciu siatki handlarzy podróbkami na Półwyspie Iberyjskim. W Hiszpanii i Portugalii aresztowano 27 osób i skonfiskowano ponad 200 tys. podrobionych towarów znanych firm, w tym 5 tys. iPhone'ów.

Podróbki _ były ukryte wśród oryginalnych przedmiotów, wysyłanych drogą lotniczą lub morską z Chin _ - wyjaśniła policja w komunikacie. Towary te miały trafić głównie do Hiszpanii i Portugalii. Policja skonfiskowała m.in. podróbki produktów, których oryginały nie trafiły jeszcze na rynek.

W wyniku wspólnej operacji przeprowadzonej w dwóch krajach 19 osób aresztowano w Hiszpanii, przede wszystkim w Madrycie, Barcelonie i Walencji, a osiem w Portugalii.

Szef siatki, obywatel Indii, kierował nią ze swojego domu w Castelldefels, pod Barceloną. Śledczy uważają go za jednego z _ najważniejszych importerów i dystrybutorów podróbek na terytorium Hiszpanii _ - czytamy w komunikacie.

Oprócz 5 tys. iPhone'ów 4S policja skonfiskowała też zegarki, ubrania, papierośnice i markowe zapalniczki. Pod Geroną, na północ od Barcelony, znajdowała się fabryka, w której ometkowywano fałszywą odzież.

Według policji w ciągu ostatnich 18 miesięcy w Hiszpanii przejęto ponad 3 mln podróbek i aresztowano 316 osób podejrzewanych o ich sprowadzanie oraz rozpowszechnianie.

W Unii Europejskiej w 2010 roku skonfiskowano ponad 103 mln fałszywek na sumę 1,1 mld euro. 85 proc. artykułów pochodziło z Azji, głównie z Chin.

Czytaj więcej w Money.pl
Agonia ACTA potwa dwa lata? Grają na czas Aż trzy komisje europarlamentu: przemysłu, prawna i wolności obywatelskich przyjęły w czwartek negatywne opinie o ACTA.
Fałszerze skazani, a Burberry zgarnia 100 milionów Marka nie tylko bez wysiłku utarła nosa producentom podróbek, ale również sporo na tym zarobiła.
Wielka wpadka. Milion par groźnych okularów Podrabiane w Chinach okulary były groźne dla wzroku i mogły spowodować jego zaburzenia i migreny.
Tagi: przemyt towarów, podróbki, przemyt, przestepstwo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz