Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przemyt narkotyków
10.07.2013 10:55

Przemyt narkotyków. Wykorzystywali psy do szmuglowania kokainy

Weterynarz zmuszał w Meksyku duże psy do połknięcia paczek z narkotykami. Po przylocie przemytnicy zabijali zwierzęta i ćwiartowali je, żeby wydobyć kokainę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lachlan Hardy/CC/Flickr)

49 członków gangu z Ameryki Łacińskiej stanie 9 października przed sądem w Mediolanie. Są oni oskarżeni o brutalne wykorzystywanie psów do przemytu kokainy z Meksyku do Włoch.

Według policji przed odlotem do Italii weterynarz zmuszał w Meksyku duże psy do połknięcia paczek z narkotykami. Po przylocie przemytnicy zabijali zwierzęta i ćwiartowali je, żeby wydobyć kokainę - informuje w środę portal BBC News.

Oburzenie z powodu barbarzyńskiego traktowania zwierząt wyrazili obrońcy praw człowieka. Według nich wiele psów musiało zdechnąć jeszcze przed przylotem do Włoch, ponieważ niewielka ilość kokainy, która mogła przedostać się z uszkodzonej paczki do żołądka, wystarczyłaby, żeby je zabić.

Wśród oskarżonych członków przemytniczego gangu są Ekwadorczycy, Peruwiańczycy i Salwadorczycy; mają od 19 do 37 lat.

Jak poinformował sędzia śledczy Fabrizio D'Arcangelo, zbrojne gangi są odpowiedzialne za wiele przestępstw w Mediolanie i okolicy.

Czytaj więcej w Money.pl
Przemycała kokainę w bagażu dziecka 35-latka podróżowała z trojgiem dzieci, by uniknąć podejrzeń, że przemyca narkotyki.
Przemycała kokainę w bagażu dziecka 35-latka podróżowała z trojgiem dzieci, by uniknąć podejrzeń, że przemyca narkotyki.
"Zakonnice" pod habitami ukrywały kokainę Kolumbijska policja na wyspie San Andres zatrzymała trzy młode kobiety posądzane o przemyt narkotyków.
Tagi: przemyt narkotyków, kokaina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz