Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przemyt narkotyków. Wiózł do Polski prawie 14 kg marihuany

0
Podziel się:

Grzegorz. B. usłyszał zarzut przywozu na teren naszego kraju znacznej ilości środków odurzających.

Przemyt narkotyków. Wiózł do Polski prawie 14 kg marihuany
(r0bz/CC/Flickr)

Lubuscy policjanci i celnicy udaremnili próbę przemytu do Polski prawie 14 kg marihuany o wartości ponad 410 tys. zł. Narkotyki znaleziono w bagażu 38-letniego mieszkańca woj. świętokrzyskiego - jednego z pasażerów busa jadącego z Holandii.

_ - Grzegorz. B. usłyszał zarzut przywozu na teren naszego kraju znacznej ilości środków odurzających. Grożą mu co najmniej trzy lata więzienia. Sąd zdecyduje czy zostanie tymczasowo aresztowany, taki wniosek złożył prokuratur _ - powiedział rzecznik lubuskiej policji Sławomir Konieczny.

Dodał, że to jednej z największych przemytów marihuany, który udało się w tym roku przechwycić na lubuskim odcinku granicy z Niemcami.

Do ujęcia kuriera wraz z towarem doszło w minioną niedzielę, na byłym przejściu granicznym w Świecku, gdzie policjanci kryminalni ze Słubic z funkcjonariuszami Izby Celnej zatrzymali do kontroli busa powracającego z Holandii.

Podczas sprawdzania bagażu w jednej z walizek funkcjonariusze znaleźli niemal 14 kg marihuany zapakowanej w 24 hermetycznie zamknięte worki.

_ - Już wstępne ustalenia pozwoliły potwierdzić, że bagaż ten należał do 38-latka. Grzegorz B. został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu w Słubicach. W komendzie potwierdzono, że susz roślinny to marihuana o szacowanej wartości 417 tys. zł _ - dodał rzecznik.

Czytaj więcej w Money.pl
RP coraz głośniej o legalizacji uprawy konopi Jak powiedział Rozenek, w Polsce jest dwumilionowa grupa użytkowników marihuany i są to ludzie wyjęci spod prawa.
Rozdają licencje na import marihuany W Czechach obowiązuje ustawa umożliwiająca wykorzystywanie konopi do celów terapeutycznych.
Narkotyki sprzedawane w sklepie spożywczym Zatrzymana sprzedawała nie tylko mleko czy chleb, ale też... amfetaminę, traktując to, jako dodatkowe źródło dochodu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)