Notowania

Przejdź na
prawo
25.03.2013 15:50

Przemyt narkotyków w Portugalii. Znaleźli dwie tony

Część partii narkotyku zamierzano przerzucić do Europy Środkowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Zxc/pd/wikimedia)

Portugalska policja morska przechwyciła na Oceanie Atlantyckim rybacki statek Pacifico z dwiema tonami kokainy na pokładzie. Wenezuelska jednostka zmierzała do miasta Porto. Załogę zatrzymano.

Jak poinformowała w komunikacie Komenda Główna Policji w Lizbonie, akcja zatrzymania statku transportującego kokainę prowadzona była wspólnie ze śledczymi z Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Zatrzymano pięciu członków załogi - czterech Brazylijczyków i Koreańczyka.

_ Podczas przeszukania na statku znaleziono również 200 tys. amerykańskich dolarów w gotówce. Połowę tej kwoty mieli zainkasować po zakończeniu rejsu kapitan oraz pozostali członkowie załogi _ - ujawniła portugalska policja.

Według śledczych przewożona statkiem kokaina miała być rozprowadzana z Porto po północno-zachodniej Portugalii i do Hiszpanii. Część partii narkotyku zamierzano przerzucić do Europy Środkowej.

Ustalono personalia osób, które miały odebrać kokainę ze statku w portugalskim porcie. Okazali się nimi trzej mieszkańcy Porto, którzy zostali już aresztowani.

Zatrzymanie statku Pacifico było możliwe dzięki informacji zdobytej przez inspektorów policji w Porto. Potwierdzeniem zbliżającej się dostawy kokainy było przybycie do tego miasta w marcu br. licznych dealerów narkotykowych z Półwyspu Iberyjskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Coraz więcej ludzi na wakacje wybiera luksusowe jachty Katastrofy włoskich wycieczkowców Costa Concordia i Costa Allegra nie odstraszyły zamożnych turystów.
Andie MacDowell matką chrzestną. Luksusowego statku Statek pływać będzie po rzece Douro, w północno-wschodniej Portugalii.
Największy wycieczkowiec w Europie wyrusza w pierwszy rejs Na pokładzie na czas podroży na statku zamieszka 4.300 pasażerów i 1400 członków załogi.
Tagi: prawo, portugalia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz