Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przemyt narkotyków. W Hiszpanii aresztowano dwie Portugalki

0
Podziel się:

MSW ocenia, że ta nowa metoda przemytu jest "bardzo zaawansowana i trudna do wykrycia". Przemytniczki przyleciały z Brazylii.

Przemyt narkotyków. W Hiszpanii aresztowano dwie Portugalki
(urban_data/CC/Flickr)
bELaExvV

Hiszpańska policja zatrzymała na lotnisku w Madrycie dwie Portugalki, z których każda przewoziła pod peruką ponad kilogram kokainy. MSW ocenia, że ta nowa metoda przemytu jest _ bardzo zaawansowana i trudna do wykrycia _. Przemytniczki przyleciały z Brazylii.

Kobiety, w wieku 18 i 28 lat, zostały zatrzymane osobno; wcześniej przyleciały z Sao Paulo dwoma różnymi samolotami - poinformowała policja w komunikacie.

Portugalki ukrywały pod perukami po sześć małych pakunków z kokainą o łącznej wadze 1,2 kilograma każda, przytwierdzonych do włosów pod dodatkową warstwą przymocowaną taśmą do imitacji skóry. Według resortu spraw wewnętrznych ta nowa skomplikowana metoda _ jest trudna do wykrycia z powodu realistycznego wyglądu fałszywych włosów _.

bELaExvX

W 2012 roku hiszpańska policja skonfiskowała ponad 20 ton kokainy, co odpowiada 41 proc. ogólnej ilości narkotyku przechwyconej w Europie w tym roku.

Hiszpańskie służby są bez ustanku wystawiane na próbę przez prześcigających się pod względem pomysłowości przemytników. Jedną z ulubionych kryjówek przemytników kokainy są ładunki bananów, ale w minionych latach narkotyk odkryto również w transporcie róż, południowoamerykańskich ciasteczek, ładunku egzotycznego drewna, a nawet w żołądku labradora.

Czytaj więcej w Money.pl
W tym kraju zażywają najwięcej narkotyków Problemem - zdaniem lekarzy i pedagogów - jest młody wiek, w którym Hiszpanie sięgają po raz pierwszy po narkotyki.
Oto największy ładunek przejęty od 1996 roku Handlarze narkotyków ukryli swój ładunek w magazynie i zastawili wejście do niego pięcioma blokami betonu.
Przemytnika zdradzi... wysunięty język pszczoły Dr Bagniewska wraz z zespołem naukowców trenowała pszczoły i uczyła je rozpoznawania konkretnych zapachów, by mogły np. na lotniskach wykrywać narkotyki czy ładunki wybuchowe.
bELaExwy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)