Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przemyt narkotyków
25.10.2013 21:50

Przemyt narkotyków. Tajska policja przejęła 5 mln tabletek metaamfetaminy

Władze poinformowały, że narkotyki pochodziły z Birmy i zostały przemycone do Tajlandii przez granicę z Laosem. Miały zostać rozprowadzone na stołecznym rynku w Bangkoku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dennis Wong/CC BY 2.0/flickr)

Tajska policja w trakcie operacji antynarkotykowej przejęła ponad pięć milionów tabletek metamfetaminy zatrzymując przy okazji trzy osoby - poinformowali funkcjonariusze. To jeden z największych transportów, jaki udało się przechwycić tajskiej policji.

Wczoraj wieczorem w środkowej Tajlandii policja zatrzymała mężczyznę, u którego znaleziono trzy miliony tabletek metamfetaminy. Tydzień wcześniej aresztowano dwóch mężczyzn, którzy zdaniem funkcjonariuszy należeli do tej samej grupy przestępczej co zatrzymany w piątek handlarz. Zarekwirowano wtedy ponad dwa miliony tabletek - powiedział generał policji Somyot Pumpanmuang.

Władze poinformowały, że narkotyki pochodziły z Birmy i zostały przemycone do Tajlandii przez granicę z Laosem. Miały zostać rozprowadzone na stołecznym rynku w Bangkoku.

- _ Ta grupa handlarzy narkotyków miała mocne powiązania z lokalnymi siatkami przestępczymi i otrzymywała silne wsparcie finansowe, dlatego mogli sprowadzać za każdym razem miliony tabletek _ - powiedział generał.

Tajlandia należy do głównych rynków zbytu dla metamfetaminy. Narkotyki trafiają tam głównie z Birmy, gdzie są produkowane. Metamfetamina należy do najbardziej uzależniających i wyniszczających organizm narkotyków.

Czytaj więcej w Money.pl
Znaleźli narkotyki warte niemal 200 milionów Australijska policja przejęła transport około 200 kg metamfetaminy o wartości około 188 mln dolarów - poinformowały miejscowe media.
Chcieli przemycić 600 kg narkotyków. Wpadli Narkotyki znaleziono w czterech skontrolowanych samochodach. W dwóch przypadkach były to znaczne ilości. Na razie śledczy nie zdradzają szczegółów.
Przemyt w Portugalii. Kokaina w bananach Ponad 800 kilogramów kokainy skonfiskowała policja w lizbońskim porcie. Zatrzymano pięć osób.
Tagi: przemyt narkotyków, tajlandia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz