Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przemyt narkotyków. Kurierzy mieli 10 kg marihuany

0
Podziel się:

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali na dworcu kolejowym Łódź Kaliska dwóch kurierów narkotykowych.

Przemyt narkotyków. Kurierzy mieli 10 kg marihuany
(East News)

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali na dworcu kolejowym Łódź Kaliska dwóch kurierów narkotykowych. Znaleziono przy nich ponad 10 kg marihuany, którą przewozili w walizce. Wartość narkotyku oszacowano na 150 tys. zł.

Zatrzymani to, notowany już wcześniej m.in. za przestępstwa narkotykowe, 38-latek i jego 27-letni wspólnik. Obaj zostali aresztowani na trzy miesiące. Grozi im kara do 10 lat więzienia - poinformowała dzisiaj rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka.

Kurierzy wpadli wieczorem w zasadzkę zorganizowaną przez policjantów z CBŚ, po tym jak funkcjonariusze zdobyli informacje, że pociągiem z Bydgoszczy do Łodzi przewożone będą narkotyki.

_ - Już na peronie zostali wychwyceni z tłumu. W przejściu podziemnym mężczyźni przekazali sobie bagaż. Jeden z nich poszedł na parking, gdzie stał jego samochód, drugi niosący walizkę na postój taksówek. W tym momencie zostali zatrzymani _ - relacjonowała Kącka.

Okazało się, że mężczyźni przewozili szczelnie opakowane w folię ponad 10 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 150 tys. zł. Obaj usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości marihuany oraz przygotowania do wprowadzenia narkotyku do obrotu. Według policji sprawa jest rozwojowa i możliwe są kolejne zatrzymania.

Czytaj więcej w Money.pl
Przewozili narkotyki za pół miliona złotych W jednej torbie ukryto 10 kilogramów marihuany, a w drugiej ponad 8 kilogramów.
Narkotyki w UE."Wchodzimy w nową fazę" Nowe technologie mają coraz większe znaczenie w produkcji narkotyków, wzrasta rola internetu w dystrybucji zakazanych substancji, a globalizacja zmienia charakter zorganizowanej przestępczości - to wnioski z raportu dotyczącego rynków narkotyków w UE.
Groźny przemytnik schwytany po 15 latach B. był też na liście poszukiwanych przez Interpol. W czerwcu skończy 47 lat.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)