Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przemyt narkotyków. Hiszpańska policja przejęła 52 tony haszyszu

0
Podziel się:

Handlarze narkotyków ukryli swój ładunek w magazynie i zastawili wejście do niego pięcioma blokami betonu.

Przemyt narkotyków. Hiszpańska policja przejęła 52 tony haszyszu
(RichieC/CC/Flickr)
bESwpIol

Policja hiszpańska poinformowała o przejęciu w Kordowie 52 ton haszyszu oraz zatrzymaniu trzech osób w ramach operacji antynarkotykowej. To największy ładunek haszyszu, jaki udało się przejąć od 1996 roku - głosi komunikat policji.

Handlarze narkotyków ukryli swój ładunek w magazynie i zastawili wejście do niego pięcioma blokami betonu. Policję zaalarmował pracownik służb transportowych, który usiłował się dostać do magazynu, by odstawić tam wypożyczoną wcześniej maszynę.

W magazynie policja odkryła ładunek haszyszu zapakowanego w drewniane skrzynie i kartonowe pudła - głosi komunikat.

bESwpIon

AFP przypomina, że Hiszpania jest krajem, do którego najczęściej trafiają przeznaczone na rynek europejski narkotyki przemycane z Ameryki Łacińskiej i Afryki; dlatego też właśnie w Hiszpanii policja przejmuje największe ilości kontrabandy i rozbija szczególnie duże grupy przemytników i handlarzy narkotyków.

Policja hiszpańska przejęła na przykład rekordowo duże - w skali Europy - ładunki kokainy i haszyszu. Według danych MSW Hiszpanii w roku 2012 przejęto 20,7 tony kokainy i ponad 325 ton haszyszu. Stanowi to blisko _ 74 proc. haszyszu i 41 proc. kokainy, które usiłowano wprowadzić na rynek europejski w 2012 roku _ - poinformował szef MSW Jorge Fernandez Diaz.

W sobotę hiszpańskie siły bezpieczeństwa rozbiły grupę przestępczą zajmującą się nielegalną uprawą konopi indyjskich do produkcji marihuany przeznaczonej na rynek holenderski. Zatrzymano 21 podejrzanych, głównie obywateli Holandii.

Czytaj więcej o przemycie narkotyków w Money.pl
11 ton haszyszu już w rękach policji Zatrzymano 35 domniemanych członków gangu, który kontrolował całość przestępczego łańcucha.
Najgroźniejszy boss narkotykowy ujęty W Wenezueli aresztowano ostatniego z wielkich kolumbijskich bossów narkotykowych Daniela Barrerę, znanego pod pseudonimem El Loco.
Obława w Hiszpanii. Kilkuset policjantów Skonfiskowano 20 luksusowych aut i zajęto należące do szajki nieruchomości: pięć położonych w Hiszpanii i 18 w Holandii.
bESwpIoO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)