Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przemycili ponad 100 kg kokainy i heroiny

0
Podziel się:

W Polsce zatrzymano trzynaście osób w tym szefa grupy przestępczej, która przemycała narkotyki do Norwegii.

Przemycili ponad 100 kg kokainy i heroiny

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego rozbili międzynarodowy gang przemycający narkotyki. Przestępcy w ciągu ponad dwóch lat mogli przemycić sto kilogramów kokainy i heroiny. Narkotyki miały trafić między innymi do dealerów w Skandynawii, głównie Norwegii.

Sierżant Izabela Niedźwiedzka - Pardela z Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie mówi, że w Polsce zatrzymano trzynaście osób w tym szefa grupy przestępczej

Szef gangu miał zastępcę, także Polaka. Daniel S. organizował w naszym kraju kurierów. Tylko na terenie województwa Warmińsko-Mazurskiego policja zatrzymała jedenastu kurierów, z których najmłodszy miał 20 a najstarszy 50 lat.

Prokuratura szacuje, że przez ponad dwa lata grupa mogła przemycić około stu kilogramów narkotyków - głównie kokainy i heroiny.

Piotr B. i Daniel S. usłyszeli zarzuty kierowania grupą przestępczą i przemytu, a pozostałe 11 osób udziału w takiej grupie oraz także przemytu. Jedenaście osób zostało tymczasowo aresztowanych, wobec dwóch zastosowano policyjne dozory i poręczenia majątkowe.
Za przemyt znacznych ilości narkotyków grozi im kara co najmniej trzech lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Trzy tony kokainy przechwycone w Panamie Przemytnicy często transportują kokainę szybkimi motorówkami z wybrzeża Kolumbii do Ameryki Środkowej, skąd drogą lądową jest przerzucany do Stanów Zjednoczonych.
Oto największy ładunek przejęty od 1996 roku Handlarze narkotyków ukryli swój ładunek w magazynie i zastawili wejście do niego pięcioma blokami betonu.
CBŚ przestanie istnieć. Jest projekt ustawy Centralne Biuro Śledcze ma zostać wyłączone ze struktur Komendy Głównej Policji - przewiduje projekt zmian w ustawie o policji. Zmienić ma się też nazwa - zamiast CBŚ powstałoby Centralne Biuro Śledcze Policji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)