Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przemoc wobec kobiet narasta w Polsce

0
Podziel się:

Walkę z przemocą utrudnia postawa samych kobiet, bo mówią, że jeśli się zgłoszą to i tak nikt im nie pomoże.

Przemoc wobec kobiet narasta w Polsce
(Innershadows/iStockphoto)

Wzrosła liczba przemocy wobec kobiet. Według danych policji, w 2012 roku zanotowano 30 tysięcy przypadków przemocy wobec kobiet i 4 tysiące wobec mężczyzn.

Podczas konferencji prasowej w Sejmie Krystyna Żytecka z Fundacji Pomocy Kobietom i Dzieciom podkreśla, że z problemem spotyka się w swojej fundacji. W 2012 roku o pomoc poprosio ją 128 ofiar przemocy więcej niż w 2011 roku. Jeżeli chodzi o zgwałcenia, również statystyka się podniosła. Krystyna Żytecka dodała, że do tego rodzaju zdarzeń dochodzi głównie na wyjazdach integracyjnych i na dyskotekach, przy użyciu tabletki gwałtu.

W opinii Krystyny Żyteckiej walkę z przemocą utrudnia postawa samych kobiet, _ bo nie chcą się zgłaszać, mówią, że nic dobrego się nie wydarzy, że jeśli się zgłoszą to i tak nikt im nie pomoże _. Żytecka zapewnia, że wcale tak nie jest.

Konferencję zorganizowali politycy Platformy Obywatelskiej, którzy przyłączyli się do akcji _ Biała Wstążka _ - największej na świecie kampanii mającej na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/m270892.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/politycy;przeciw;przemocy;wobec;kobiet,111,0,1436783.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Politycy przeciw przemocy wobec kobiet Zgodnie z badaniami dwie na pięć kobiet w Polsce padło ofiarą gwałtu lub innych form przemocy seksualnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/m255908.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/przemoc;wobec;kobiet;w;polsce;wanda;nowicka;apeluje,63,0,1429311.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wanda Nowicka apeluje do posłów. Kampania... Wicemarszałek Sejmu podkreśliła, że jej zdaniem przemoc wobec kobiet jest jednym z najpoważniejszych problemów społecznych, który dotyka kobiety na świecie i w Polsce.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/m258966.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przemoc;seksualna;mozna;ja;ograniczyc;dzieki;edukacji,32,0,1434656.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Jak ograniczyć przemoc seksualną? Jak wynika z danych WHO, blisko połowa aktów przemocy seksualnej w UE dokonywana jest na dziewczętach poniżej 16. roku życia.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)