Notowania

egipt
29.03.2013 22:20

Przemoc wobec kobiet. Islamistom nie podoba się nowe prawo

Rząd USA zwrócił się do rządu egipskiego, aby podjął działania w celu położenia kresu nasilającej się w Egipcie przemocy wobec kobiet.

Podziel się
Dodaj komentarz
(flyvancity/CC/Flickr)

Rząd USA zwrócił się do rządu egipskiego, aby podjął działania w celu położenia kresu nasilającej się w Egipcie przemocy wobec kobiet. Równocześnie domagają się postawienia przed sądem osób odpowiedzialnych za te czyny, do których dochodziło podczas ostatnich protestów w tym kraju.

_ Rząd egipski ma obowiązek podjąć środki prawne w celu zapobieżenia przemocy seksualnej i postawienia przed sądem osób za nią odpowiedzialnych _ - powiedział dziennikarzom towarzyszącym prezydentowi Barackowi Obamie rzecznik prasowy Białego Domu Josh Earnest w czasie podróży samolotem Air Force One do Miami na Florydzie.

Earnest oświadczył, że podczas ostatnich demonstracji w Egipcie dochodziło do stosowania przemocy seksualnej, _ w tym aktów gwałtu zbiorowego, co wywołało wielkie zaniepokojenie w Stanach Zjednoczonych, w społeczności międzynarodowej i wśród wielu Egipcjan _.

Rzecznik powiedział także, iż oburzające jest, że _ niektórzy Egipcjanie obciążają same ofiary gwałtu winą za to, ze zostały zgwałcone _.

Obrońcy praw człowieka są głęboko zaniepokojeni wzrostem liczby przypadków przemocy i gwałtu wobec kobiet.

Najbardziej skrajni egipscy islamiści uważają walkę z przemocą wobec kobiet za ingerencję w wewnętrzne sprawy Egiptu, próbę narzucenia krajowi wartości zachodnich i zniszczenia tradycyjnej rodziny egipskiej.

Uchwalona ostatnio przez ONZ deklaracja potępiająca stosowanie przemocy wobec kobiet i dziewczynek podpisana przez 130 krajów, wśród nich Egipt, została przyjęta przez egipskich islamistów z wielkim niezadowoleniem. Ich zdaniem jest sprzeczna z szariatem, tj. prawem muzułmańskim.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd ustali limity na chleb i gaz do gotowania Władze Egiptu za dwa miesiące zaczną racjonować subsydiowane przez państwo chleb i gaz do gotowania - ogłosił minister ds. zaopatrzenia i handlu wewnętrznego Basem Uda.
Kryzys dotarł do Egiptu. Potrzebują 5 mld dol. Oczekuje się również, że w najbliższych dniach do Kairu przybędzie misja techniczna MFW.
Tagi: egipt, prawo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz