Notowania

przemoc wobec dzieci
30.09.2013 21:10

Przemoc wobec dzieci. Są zarzuty dla terapeutki z Gdańska

Za naruszenie nietykalności cielesnej dziecka grozi do dwóch lat więzienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mikdam/Dreamstime)

Zarzut naruszenia nietykalności cielesnej dziecka usłyszał 38-letnia terapeutka, była już pracownica Poradni dla Osób z Autyzmem w Gdańsku. Chodzi o sprawę z sierpnia tego roku, kiedy to kobieta, podczas terapii autystycznego chłopca, szarpała go i biła.

Incydent ukrytą kamerą nagrali rodzice czterolatka. Kobieta dziś usłyszała zarzut. Nie przyznała się do winy, odmówiła też składania wyjaśnień. Jej obrońca chce złożyć wnioski dowodowe - ujawniła szefowa prokuratury Gdańsk-Śródmieście - Renata Klonowska. Prokuratura chce przeanalizować te wnioski. Rozważane jest również powołanie biegłych. Zdaniem prokuratorów samo nagranie, które jest głównym dowodem przeciwko terapeutce pozwala na postawienie zarzutów.

Tego typu sprawy ścigane są z skarżenia prywatnego, jednak prokuratura po obejrzeniu filmu wszczęła śledztwo z urzędu. Jak dodała Renata Klonowska zgłosiły się jeszcze dwie rodziny, których dzieci miały terapię z tą samą kobietą. W ich przypadku jednak zarzuty przemocy się nie potwierdziły.

Za naruszenie nietykalności cielesnej dziecka grozi do dwóch lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
UNICEF wydał raport. Dane zatrważają Zgodnie z przyjętymi w 2000 r. założeniami do 2015 roku liczba zgonów wśród noworodków i małych dzieci miała spaść o ponad dwie trzecie, jednak już teraz jest jasne, że społeczność międzynarodowa robi zbyt mało, by osiągnąć ten cel.
Dramatyczny raport. Tak źle jeszcze nie było Marek Michalak powiedział, że raport FDN potwierdza, ciągle jest to bardzo poważnym problemem.
Polski kościół na froncie walki z pedofilią W Krakowie rozpoczęły się kursy dla przedstawicieli instytucji kościelnych, które uczą jak zapobiegać i zwalczać przemoc seksualną wobec dzieci.
Tagi: przemoc wobec dzieci, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz