Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przed szczytem NATO w Walii. Pokojowe demnostracje na ulicach Newport

0
Podziel się:

Demonstrację zwołały organizacje Stop the War i Campaign for Nuclear Disarmament. Manifestanci przybyli z Wielkiej Brytanii, USA, Francji i Belgii.

Przed szczytem NATO w Walii. Pokojowe demnostracje na ulicach Newport
(U.S. Air Force Master Sgt. Jerry Morrison/public domain)
bEEbuosB

Około tysiąca demonstrantów pod pacyfistycznymi hasłami demonstrowało w Newport na południu Walii, gdzie w przyszłym tygodniu odbędzie się szczyt NATO. W trakcie pokojowego pochodu wzywali m.in. do _ przerwania wojen w Iraku i na Ukrainie _.

Demonstrację zwołały organizacje _ Stop the War _ (ang. Powstrzymać Wojnę) i Campaign for Nuclear Disarmament (Kampania na rzecz Rozbrojenia Nuklearnego; CND). Manifestanci przybyli z Wielkiej Brytanii, USA, Francji i Belgii.

Jeden z działaczy CND cytowany przez agencję AFP ocenił, że to _ pokusy stałego rozszerzania NATO _ są powodem obecnego kryzysu w stosunkach z Rosją. _ Trzeba powiedzieć "nie" NATO i "nie" broni nuklearnej _ - oświadczył.

bEEbuosD

Głównymi tematami szczytu NATO w dniach 4-5 września będą: sytuacja w Afganistanie, kryzys ukraiński oraz przyszła rola Sojuszu Północnoatlantyckiego. Spotkanie w luksusowym hotelu Celtic Manor odbywać się będzie przy wzmocnionych środkach bezpieczeństwa.

Zmobilizowanych zostanie około 9500 policjantów. Naokoło Celtic Manor, a także w pobliskim Cardiff wokół miejsc, gdzie odbędą się niektóre związane ze szczytem wydarzenia, wzniesiono już ogrodzenie o łącznej długości ponad 15 kilometrów.

Czytaj więcej w Money.pl
Szczyt NATO. Centra dowodzenia w Polsce? Szanse na umieszczenie na terytorium Polski stałych baz wojskowych oraz elementów tarczy rakietowej są obecnie niewielkie
Demonstracja w USA. "Nie chcemy wojny" Na planszach i transparentach widniały m.in. napisy: _ Powstrzymajcie Putina na Ukrainie - możecie być następni, Zastopujcie Putina teraz. _
To będzie sprawdzian dla NATO _ - Polska będzie zadowolona, jeśli państwa członkowskie ustalą, że w Polsce będą odbywały się na przykład stałe ćwiczenia _ - powiedział minister obrony.
bEEbuote
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)