Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
euro 2012
06.06.2012 09:00

Przed Euro 2012 wzmożone kontrole taksówkarzy

W czasie akcji w Warszawie, w kilku autach znaleziono urządzenia dzięki, którym kierowcy zawyżali opłaty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Przed Euro 2012 policja i funkcjonariusze Inspektoratu Transportu Drogowego prowadzą kontrole taksówek na terenie Warszawy. Od maja Komenda Stołeczna Policji otrzymywała informacje o nieuczciwych przewoźnikach. W kilku autach znaleziono urządzenia dzięki, którym zawyżali opłaty.

_ - Wraz z funkcjonariuszami Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego prowadzimy wyrywkowe kontrole taksówek na terenie miasta. Jest to szczególnie istotne przed i w czasie Euro 2012, kiedy do Warszawy przyjedzie wielu turystów z zagranicy _ - powiedział rzecznik KSP Maciej Karczyński.

W wyniku kontroli prowadzonych przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP w ostatnich tygodniach w kilku taksówkach znaleziono ukryte urządzenia służące do zawyżania opłat za usługę.

_ Były to urządzenia elektroniczne, które po otrzymaniu uruchomianego przez kierowcę impulsu, powodowały nabicie dodatkowej ilości przejechanych kilometrów. Impuls był przekazywany przy wykorzystaniu pilota lub ukrytego w zasięgu kierowcy przycisku. Urządzenia pozwalały kierowcom na zawyżanie przejechanego dystansu od 200 do nawet 500 metrów przy każdym impulsie _ - powiedział Karczyński.

_ - Proceder oszukania klientów prowadzony był przy wykorzystaniu różnych metod. Przykładowo niektórzy kierowcy celowo wybierali dłuższe trasy przejazdu, podczas jazdy dokonywali nieuzasadnionej zmiany strefy na droższą _ - powiedział Karczyński.

Kontrole taksówek prowadzą również policjanci ze stołecznego wydziału ruchu drogowego. Sprawdzają stan techniczny pojazdów, dokumentów oraz kontrolują trzeźwość kierowców. W ciągu kilku tygodni skontrolowano ponad 200 taksówek.

_ - Policjanci nałożyli na kierowców 19 mandatów. Zatrzymano trzy dowody rejestracyjne. Również w trzech przypadkach wydano decyzję administracyjną o nałożeniu kary na przedsiębiorcę. Kontrole będą kontynuowane _ - powiedział Karczyński.

Nieuczciwym kierowcom grozi cofnięcie licencji uprawniającej do wykonywania zawodu. Za podrabianie lub przerabianie narzędzi pomiarowych grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto w przypadku zgłoszenia się lub ustalenia osoby pokrzywdzonej nieuczciwemu kierowcy grozi kara więzienia od 6 miesięcy do 8 lat.

Tagi: euro 2012, kontrole, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz