Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prywatna wojna policjanta w USA. Znaleziono zwłoki

0
Podziel się:

Policja w Los Angeles poinformowała, że wczoraj wieczorem (czasu lokalnego) w spalonym domku letniskowym w Kalifornii, w którym miał ukrywać się poszukiwany były policjant, znaleziono zwęglone zwłoki.

Prywatna wojna policjanta w USA. Znaleziono zwłoki
(PAP/EPA.)

Policja w Los Angeles poinformowała, że wczoraj wieczorem (czasu lokalnego) w spalonym domku letniskowym w Kalifornii, w którym miał ukrywać się poszukiwany były policjant, znaleziono zwęglone zwłoki. Ekspertyzę przeprowadzą teraz medycy sądowi.

Rzeczniczka szeryfa hrabstwa San Bernardino Jodi Miller powiedziała, że ciało odnaleziono po strzelaninie, w której zginął zastępca szeryfa, a inny funkcjonariusz został ranny. Władze sądzą, że w domku letniskowym w pobliżu ośrodka Big Bear Lake, ok. 150 km od Los Angeles, zabarykadował się były funkcjonariusz policji w tym mieście Christopher Dorner, oskarżony o zabójstwo co najmniej trzech osób.

Wcześniej amerykańskie media informowały o odnalezieniu w budynku zwłok ekspolicjanta, ale policja zaprzeczyła tym doniesieniom, tłumacząc, że po pożarze w budynku było zbyt gorąco, by funkcjonariusze mogli wejść do środka. Policja zastrzegała jednak, że ma prawo sądzić, iż w domku ukrywał się poszukiwany.

Obława trwała we wtorek kilka godzin; w pewnej chwili słychać było pojedynczy strzał wewnątrz domku, gdzie następnie wybuchł pożar. Media informowały, że policja rozpyliła gaz łzawiący i przez głośniki wzywała poszukiwanego, by się poddał. Dom był otoczony przez ok. 200 policjantów.

Poszukiwania policjanta przeniosły się w okolice Big Bear Lake w czwartek, gdy znaleziono tam należącą do podejrzanego półciężarówkę. Wcześniej władze podawały, że były policjant jest podejrzany o zabójstwo trzech osób - policjanta, a także 28-letniej córki byłego kapitana policji w Los Angeles i jej narzeczonego.

W swym manifeście na Facebooku Dorner, który jest Afroamerykaninem, wypowiedział _ prywatną wojnę _ byłym kolegom z policji. Oskarża ich o zrujnowanie kariery i rasizm. Z policji został zwolniony dyscyplinarnie w 2008 roku za składanie fałszywych oświadczeń. Ochroną objęto ok. 50 rodzin, w tym wiele rodzin policyjnych, którym Dorner poprzysiągł zemstę za rzekome zrujnowanie kariery.

Władze zaoferowały milion dolarów nagrody za informacje mogące pomóc w schwytaniu Dornera. Według amerykańskich mediów, był on uzbrojony i świetnie wyszkolony. Był nie tylko policjantem, ale wcześniej także żołnierzem. Na Facebooku zapewniał, że zna wojskowe i policyjne techniki operacyjne, dzięki czemu może skutecznie umykać przed obławą.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie ma ciała zabójcy, milion nagrody czeka Władze zaoferowały milion dolarów nagrody za informacje mogące pomóc w schwytaniu eks-policjanta podejrzewanego o co najmniej trzy zabójstwa.
Strzelanina w Sanoku. Trwają negocjacje Razem z mężczyzną w mieszkaniu jest druga osoba. Nie wiadomo czy faktycznie przyznał się w internecie do zabójstwa.
Kolejna strzelanina w USA. Zakładnicy nie żyją Do zdarzenia doszło w mieście Aurora. W lipcu w masakrze w kinie zastrzelono tu 12 osób.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)