Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protesty w Rosji. Domagają się uwolnienia demonstrantów

0
Podziel się:

Od 1,5 do 3 tys. demonstrantów zgromadziło się w czwartek w centrum Moskwy, żądając uwolnienia osób aresztowanych za udział w proteście z 6 maja.

Protesty w Rosji. Domagają się uwolnienia demonstrantów
(tinou bao/CC/Flickr)

Od 1,5 do 3 tys. demonstrantów zgromadziło się w czwartek w centrum Moskwy, żądając uwolnienia osób aresztowanych za udział w proteście z 6 maja przeciw ponownemu objęciu urzędu prezydenta przez Władimira Putina w przeddzień jego inauguracji.

Na trzy tysiące ocenił liczbę uczestników Siergiej Udalcow, jeden z przywódców opozycji pozaparlamentarnej, który rozmawiał z dziennikarzami na placu Puszkina, gdzie zgromadzili się demonstranci.

Władze miejskie wydały pozwolenie na zgromadzenie z udziałem nie większej liczby demonstrantów niż 1 500 osób. Milicja otoczyła plac szczelnym kordonem.

Udalcow wezwał demonstrantów do udziału w nowym proteście przeciwko Putinowi, który ma się odbyć 15 września.

_ Demonstracja, to jedyny sposób, w jaki możemy protestować przeciwko nielegalnym aresztowaniom wśród uczestników pokojowych akcji ulicznych _ - powiedział Udalcow, przywódca radykalnego Frontu Lewicy.

W czwartek nastąpiło aresztowanie dwóch dalszych uczestników demonstracji z 6 maja. Liczba oskarżonych o udział w starciach z milicją w tym dniu, którym grożą wyroki więzienia, wzrosła do piętnastu osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin mści się za protesty. Drakońskie kary 600 tysięcy rubli kary, zakaz zasłaniania twarzy podczas imprez masowych i ściganie internautów - taka będzie nowa ustawa.
Zaskakujące zachowanie rosyjskiej policji Według relacji rosyjskich mediów po raz pierwszy od 2 tygodni nie zatrzymano żadnego z demonstrantów.
Aresztowali demonstrujących przeciw Putinowi Policjanci wkroczyli do parku na Czystych Prudach w centrum Moskwy o świcie. Zatrzymali kilkanaście osób.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)