Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protesty w Hiszpanii. Będą wysokie kary za udział w demonstracjach

0
Podziel się:

Demonstranci zablokowali kilka ulic Madrytu i obrzucili interweniujących funkcjonariuszy kamieniami. Projekt ustawy przyjęty przez prawicowy rząd został potępiony przez ugrupowania lewicowe.

Protesty w Hiszpanii. Będą wysokie kary za udział w demonstracjach
(dweekly/CC/Flickr)

W nocy doszło w Madrycie do protestów ulicznych przeciwko projektowi nowej ustawy o bezpieczeństwie w miejscach publicznych, który m. in. przewiduje wysokie kary finansowe za udział w nielegalnych demonstracjach.

W protestach wzięło udział kilka tysięcy osób. Doszło do starć z policją w pobliżu dworca kolejowego Atocha i przed gmachem parlamentu.

Demonstranci zablokowali kilka ulic i obrzucili interweniujących funkcjonariuszy kamieniami.

Projekt ustawy przyjęty przez prawicowy rząd 29 listopada został potępiony przez ugrupowania lewicowe jako represyjny wobec obywateli i ograniczający ich prawa.

Za udział w demonstracji, która nie uzyskała zezwolenia władz projekt przewiduje grzywny w wysokości dochodzącej nawet do 30 tys. euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Cudzoziemcy w Polsce będą mieli łatwiej Ustawa m.in. wydłuża z 2 do 3 lat maksymalny okres, na jaki cudzoziemcom może być udzielone zezwolenie na pobyt czasowy.
10 lat kary za tajemnicę Nadal na jaw wychodzą kolejne fakty w obrębie katastrofy jądrowej w Fukushimie. Nowe informacje są często skandaliczne i bulwersują opinię publiczną. Ostatnimi czasy Japonia wprowadziła prawo, które stanowi, że dane o ochronie elektrowni jądrowych to tajemnica państwowa. Skandal wywołało przyznanie się firmy TEPCO do faktu, że 70 pojemników na pręty paliwa jądrowego na terenie elektrowni ...
Prawa działkowców lepiej chronione Najbardziej kontrowersyjne przepisy dotyczące uwłaszczenia działkowców znajdą się w odrębnej ustawie. Uchwalenie ustawy o ogródkach działkowych jest zapowiadane na pojutrze.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)