Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamieszki w egipcie
17.08.2013 13:55

Protesty w Egipcie. Franciszek apeluje o pojednanie

To już drugi w tych dniach apel Franciszka w sprawie państwa, w którym w ostatnich zamieszkach zginęły setki osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CPP / Polaris/East News)

Papież Franciszek jest coraz bardziej zaniepokojony sytuacją w ogarniętym starciami Egipcie i apeluje o zakończenie przemocy oraz dialog - podało watykańskie biuro prasowe.

W wydanej w Watykanie nocie oświadczono: _ Papież z rosnącym zaniepokojeniem śledzi wciąż bardzo złe wiadomości napływające z Egiptu i dalej modli się oraz apeluje o zaprzestanie przemocy i o to, by strony konfliktu wybrały drogę dialogu i pojednania _.

To już drugi w tych dniach papieski apel w sprawie Egiptu, gdzie w ostatnich zamieszkach zginęły setki osób. W czwartek podczas spotkania z wiernymi w Castel Gandolfo Franciszek wezwał do modlitwy o pokój, dialog i pojednanie.

Czytaj więcej w Money.pl
Zachód bagatelizuje sytuację w Egipcie? _ Kraje UE zamierzają ustalić wspólne stanowisko w przyszłym tygodniu. Do tego czasu jedynym skutkiem będą pełne oburzenia oświadczenia _ - zauważa komentator niemieckiego dziennika.
Egipska armia weszła do meczetu, w którym byli islamiści W budynku przebywało prawie tysiąc zwolenników obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego.
Krwawe protesty w Egipcie. Bilans ofiar Powołując się na lekarzy portal internetowy youm7 podał liczbę ofiar.
Tagi: zamieszki w egipcie, egipt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz