Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
protesty w bułgarii
10.06.2012 15:13

Protesty w Bułgarii. Strażnicy więzienni wyszli na ulice

Kilkuset pracowników bułgarskiej straży więziennej wyszło w niedzielę na ulice Sofii, żeby zaprotestować przeciw niskim płacom i złym warunkom pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Robert Brook/CC/Flickr)

Kilkuset pracowników bułgarskiej straży więziennej wyszło w niedzielę na ulice Sofii, żeby zaprotestować przeciw niskim płacom i złym warunkom pracy. Protesty odbyły się również w kilku innych bułgarskich miastach.

Przy wtórze wuwuzeli demonstranci niosący bułgarskie flagi i transparenty z hasłem _ Jak długo jeszcze dla nas nie będzie pieniędzy _ przeszli ulicami pod siedziby ministerstwa sprawiedliwości i finansów.

Według związku zawodowego zrzeszającego około 4 tys. pracowników służb więziennych, ich płace są poniżej średniej krajowej, a dodatki socjalne nie były podnoszone od dziesięciu lat.

Straż więzienna protestuje również przeciw fatalnym warunkom pracy. Ludzie rezygnują z pracy, a to prowadzi do przeciążenia tych pracowników, którzy zostali. Na jednego strażnika przypada od 40 do 200 więźniów - poinformował szef związku Iwan Petrow.

Protesty straży więziennej odbyły się również w Burgas, Pazardżiku, Wracy, Starej Zagorze i miasteczku Bobow doł, gdzie znajduje się jeden z dużych zakładów karnych.

Zadłużenie bułgarskich zakładów karnych za prąd i wodę sięga 9 mln lewów (4,5 mln euro). Protestujący przestrzegają, że przerwy w dostawie mediów mogą doprowadzić do buntu w więzieniach.

Czytaj więcej w Money.pl
Car przegrał swój majątek. Nie dostanie nic Sprawa może okazać się precedensowa i były monarcha może stracić następne majątki.
Międzynarodowa akcja. Rozbili wielki gang Według ministra chodzi o wielki przerzut kokainy z Ameryki Południowej do Włoch. We Włoszech, Chorwacji i Bułgarii zatrzymano 15 Bułgarów, 12 Włochów, Rumuna, Słoweńca i Gruzina.
Chcą palić wszędzie. W całym kraju wrze Według organizatorów protestu zakaz palenia w miejscach publicznych narusza wolności osobiste obywateli.
Tagi: protesty w bułgarii, bułgaria, protest, praca, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz