Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Protesty w Bułgarii. Strażnicy więzienni wyszli na ulice

0
Podziel się

Kilkuset pracowników bułgarskiej straży więziennej wyszło w niedzielę na ulice Sofii, żeby zaprotestować przeciw niskim płacom i złym warunkom pracy.

Protesty w Bułgarii. Strażnicy więzienni wyszli na ulice
(Robert Brook/CC/Flickr)
bEiRbksB

Kilkuset pracowników bułgarskiej straży więziennej wyszło w niedzielę na ulice Sofii, żeby zaprotestować przeciw niskim płacom i złym warunkom pracy. Protesty odbyły się również w kilku innych bułgarskich miastach.

Przy wtórze wuwuzeli demonstranci niosący bułgarskie flagi i transparenty z hasłem _ Jak długo jeszcze dla nas nie będzie pieniędzy _ przeszli ulicami pod siedziby ministerstwa sprawiedliwości i finansów.

Według związku zawodowego zrzeszającego około 4 tys. pracowników służb więziennych, ich płace są poniżej średniej krajowej, a dodatki socjalne nie były podnoszone od dziesięciu lat.

bEiRbksD

Straż więzienna protestuje również przeciw fatalnym warunkom pracy. Ludzie rezygnują z pracy, a to prowadzi do przeciążenia tych pracowników, którzy zostali. Na jednego strażnika przypada od 40 do 200 więźniów - poinformował szef związku Iwan Petrow.

Protesty straży więziennej odbyły się również w Burgas, Pazardżiku, Wracy, Starej Zagorze i miasteczku Bobow doł, gdzie znajduje się jeden z dużych zakładów karnych.

Zadłużenie bułgarskich zakładów karnych za prąd i wodę sięga 9 mln lewów (4,5 mln euro). Protestujący przestrzegają, że przerwy w dostawie mediów mogą doprowadzić do buntu w więzieniach.

Czytaj więcej w Money.pl
Car przegrał swój majątek. Nie dostanie nic Sprawa może okazać się precedensowa i były monarcha może stracić następne majątki.
Międzynarodowa akcja. Rozbili wielki gang Według ministra chodzi o wielki przerzut kokainy z Ameryki Południowej do Włoch. We Włoszech, Chorwacji i Bułgarii zatrzymano 15 Bułgarów, 12 Włochów, Rumuna, Słoweńca i Gruzina.
Chcą palić wszędzie. W całym kraju wrze Według organizatorów protestu zakaz palenia w miejscach publicznych narusza wolności osobiste obywateli.
bEiRbkte
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)