Notowania

Przejdź na
protest
02.11.2012 21:10

Protesty w Azerbejdżan. Organizatorzy zapłacą wyższe kary

Po kilku miesiącach antyrządowych protestów azerbejdżański parlament zwiększył w kary za udział w nielegalnych demonstracjach.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Po kilku miesiącach antyrządowych protestów azerbejdżański parlament zwiększył w kary za udział w nielegalnych demonstracjach. Organizatorzy takiej manifestacji mogą zapłacić nawet do 8 tys. euro grzywny lub otrzymać dwa lata więzienia - pisze AFP. *

Według Associated Press organizator wiecu, na który nie wydano zgody, może zapłacić do 3800 dolarów, a uczestnik do 1275 USD grzywny lub otrzymać 15 dni więzienia.

Poprzednie kary były zdecydowanie mniejsze, chociaż - jak zauważa AP - organizatorzy protestów często wsadzani są do więzienia na mocy ustawy o łamaniu porządku publicznego.

Jeden z deputowanych Rafael Dżabraiłow, który zaproponował zaostrzenie kar, tłumaczył, że wprowadzono je w oparciu o szeroko stosowane standardy międzynarodowe.

Według obrońców praw człowieka wprowadzenie większych grzywien to sposób na uciszenie krytyków obecnych władz.

Agencja AFP podała, że w piątek w centrum Baku zebrała się niewielka grupka przeciwników nowych przepisów i obrońców wolności zgromadzeń. Policja zatrzymała około 30 osób.

Organizacja Amnesty International wezwała w tym tygodniu władze w Azerbejdżanie do _ zaprzestania represji _ wobec opozycji oraz zapewnienia, że _ wszyscy obywatele mogą korzystać ze swych fundamentalnych praw - wolności wypowiedzi, zgromadzeń i zrzeszania się _.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent ułaskawił okrutnego mordercę Porucznik Ramil Safarow przebywał w więzieniu na Węgrzech od 2006 roku, bo obciął głowę śpiącemu żołnierzowi.
Dziennikarz oskarżony o szpiegostwo O wzniecanie niepokojów społecznych oskarżony został dziennikarz gazety mniejszości tałyskiej, zamieszkującej azersko-irańskie pogranicze.
Tagi: protest, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz