Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protesty na Ukrainie. To już miesiąc

0
Podziel się:

Kilkaset osób zebrało się na placu Niepodległości o 4 rano. Dokładnie wtedy miesiąc temu rozpoczął się atak funkcjonariuszy oddziałów specjalnych Berkut.

Protesty na Ukrainie. To już miesiąc
(PAP/EPA)

Miesiąc po brutalnej pacyfikacji pokojowej manifestacji w Kijowie nadal nikt nie został ukarany. Przypomnieli o tym w nocy protestujący na placu Niepodległości w ukraińskiej stolicy.

Kilkaset osób zebrało się na placu Niepodległości o 4 rano. Dokładnie wtedy miesiąc temu rozpoczął się atak funkcjonariuszy oddziałów specjalnych Berkut. Ci, którzy pamiętają te wydarzenia, zwracają uwagę, że brutalność milicji nie miała żadnego uzasadnienia - manifestujących było tak mało, że funkcjonariusze mogli po prostu wypchnąć ich z placu Niepodległości, a nie pałować i kopać leżących. Z taką agresją milicji Ukraińcy nie spotkali się co najmniej od 2001 roku i akcji Ukraina bez Kuczmy.

W połowie grudnia odsunięto od wykonywania obowiązków służbowych trzech wyższych rangą urzędników: szefa kijowskiej milicji Walerija Koriaka, zarządzającego stolicą (szefa Kijowskiej Miejskiej Administracji Państwowej) Ołeksandra Popowa i wiceprzewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Wołodymyra Siwkowicza.

Nadal nie wiadomo jednak, kto wydał rozkaz zaatakowania pokojowej manifestacji. Według mediów i opozycji, powinni zostać ukarani minister spraw wewnętrznych Witalij Zacharczenko oraz szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Andrij Klujew.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/m293347.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/protesty;na;ukrainie;aktywiska;euromajdanu;zostala;brutalnie;pobita,44,0,1448492.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Brutalne pobicie aktywistki Euromajdanu Zatrzymano 2 domniemanych sprawców pobicia dziennikarki i opozycyjnej aktywistki Tetiany Czornowoł. Milicja szuka jeszcze trzeciej osoby, która brała udział w tym przestępstwie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/m292567.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/protesty;na;ukrainie;okragly;stol;bez;prezydenta;i;liderow;opozycji,117,0,1446517.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Miał być okrągły stół, najważniejsi nie przyszli Opozycja nie pojawiła się na spotkaniu, bo nieobecność zapowiedział wcześniej Wiktor Janukowycz.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/m250857.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/opozycja;na;ukrainie;witalij;kliczko;bedzie;kandydowal;w;wyborach;prezydenckich,172,0,1441452.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Witalij Kliczko ogłasza: będę kandydować w wyborach Opozycjonista wymienił Polskę i Czechy wśród państw, które mogą być wzorem, ponieważ w latach 90. startowały z tego samego poziomu co Ukraina.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)