Notowania

euro 2012
31.03.2012 19:31

Protesty na Ukrainie przeciwko zabijaniu psów

W kilku ukraińskich miastach odbyły się demonstracje przeciwko mordowaniu psów przed Euro 2012.

Podziel się
Dodaj komentarz
(thisisbossi/CC/Flickr)

*W kilku ukraińskich miastach odbyły się demonstracje przeciwko mordowaniu psów przed Euro 2012. Protestowano, między innymi, w Kijowie, Lwowie i Doniecku. Marsze w każdym z tych miast zebrały po około sto - dwieście osób. *

Ich uczestnicy przekonują, że władze przymykają oczy na przypadki otruć bezdomnych psów i chcą w ten sposób pozbyć się zwierząt przed Euro 2012.

W Doniecku manifestanci nieśli zdjęcia zabitych zwierząt, świeczki i piłki pomalowane czerwoną farbą symbolizującą krew. We Lwowie w akcji wzięło udział niemal dwieście osób. Niektórzy przyszli z własnymi psami. Ludzie skandowali, między innymi: _ Nie dla Euro na krwi _ i _ Władza chroni morderców zwierząt _. Niektórzy trzymali plakaty ze zdjęciami zabitych psów i napisami: _ Jesteś gotów umrzeć za piłkę nożną? A on tak! _.

Mieszkańcy Lwowa żądali, aby władze miejskie pomogły w budowie schroniska dla zwierząt. Obrońcy praw zwierząt od wielu lat podkreślają, że jedynym sposobem walki z bezdomnymi psami jest ich sterylizacja. Władze pozostają obojętne wobec tych apeli.

Czytaj więcej o przygotowaniach do Euro 2012 w Money.pl
Rzadki szczyt, bo w sprawie Euro 2012 To szóste spotkanie Polsko-Ukraińskiego Komitetu. Rozmowy prowadzą premierzy obu państw.
Skandal! Zobacz na co wydali pieniądze na Euro Według MSW w czasie przygotowań do Euro 2012 doszło do 111 przypadków defraudacji pieniędzy budżetowych.
Co dalej z Euro 2012? Telemost na szczycie Zdaniem minister sportu, przygotowania do Euro 2012 idą bez opóźnień. Równie zadowolona z siebie jest strona ukraińska.
Tagi: euro 2012, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz