Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szczyt rosja-ue
29.01.2014 09:59

Protesty na Ukrainie. Między Moskwą a Brukselą nie jest dobrze

Eksperci twierdzą, że dotychczasowa formuła unijno-rosyjskich szczytów już się wyczerpała i należy pomyśleć o nowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/ALEXEY NIKOLSKY / RIA NOVOSTI)

_ Pan albo Majdan _ - pod takim tytułem _ Kommiersant _opisuje wczorajszy szczyt Unia Europejska - Rosja. Rosyjski dziennik koncentruje się na tematach związanych z Ukrainą i sugeruje, że Moskwie i Brukseli trudno dojść do porozumienia w tych sprawach.
_ _

_ Kommiersant _ zwraca uwagę na wypowiedzi prezydenta Władimira Putina, odnoszące się do pomocy finansowej dla Ukrainy. W opinii gazety - choć prezydent zapewnił, że Kijów dostanie obiecane 15 miliardów dolarów kredytu, to nie jest to takie oczywiste. -_ Chcemy mieć gwarancje, że odzyskamy te pieniądze _ - cytuje Władimira Putina _ Kommiersant _, podkreślając że los kredytu zależy od rozwoju wydarzeń na Ukrainie.
_ _

_ Moskiewski Komsomolec _ tłumaczy czytelnikom, że trudno było oczekiwać w trakcie brukselskiego szczytu jednoznacznych decyzji w sprawie Ukrainy, bo do tej pory na żadnych z 32 szczytów nie udało się osiągnąć pełnego porozumienia. - _ Euromajdan popsuł apetyt na brukselski lunch _ - ironizuje _ Niezawisimaja Gazieta _. Eksperci cytowani przez dziennik twierdzą, że dotychczasowa formuła unijno - rosyjskich szczytów już się wyczerpała i należy pomyśleć o nowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Ławrow wzywa do reakcji przeciw faszystom Szef rosyjskiego MSZ wezwał kraje Unii Europejskiej do potępienia działań ukraińskich faszystów.
Były prezydent Litwy: UE zdradza Ukrainę Zdaniem byłego prezydenta UE powinna zrobić wszystko, by uniemożliwić wtrącanie się Rosji w sprawy Ukrainy. - _ Unia ma podjąć kroki odwetowe, być może wprowadzić sankcje ekonomiczne, czy finansowe. _
"Na rozkaz - zaatakujemy". Tak służą narodowi Milicjanci stojący w Kijowie naprzeciw demonstrantów są z reguły ze wschodu Ukrainy. Przyznają, że nie rozumieją ludzi na Majdanie.
Tagi: szczyt rosja-ue, protesty na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz