Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Protesty na Ukrainie. Ludzie wyszli na ulice

0
Podziel się

Wśród uczestników stołecznego mitingu było także wielu znanych polityków, działaczy pozarządowych, naukowców i dziennikarzy.

Protesty na Ukrainie. Ludzie wyszli na ulice
(tgraham/CC/Flickr)
bEiuXsOJ

Około 3 tysięcy osób wzięło udział w Kijowie w manifestacji poparcia dla opozycyjnego kanału TVi. Podobne manifestacje, w których uczestniczyło od stu do kilkuset osób, odbyły się w innych miastach.

Od początku wakacji, oprócz TVi, zniknęło z sieci kablowych ponad 60 operatorów w całym kraju. Choć zapewniają oni, że decyzję podejmowali samodzielnie, przedstawiciele telewizji, opozycji oraz zwykli Ukraińcy nie mają wątpliwości, że akcja jest kierowana przez władze, które chcą ograniczyć Ukraińcom dostęp do krytycznego wobec rządzących kanału.

- _ Oglądamy TVi przez internet, bo nam w kablówce wyłączono nam go bez uprzedzenia. Włączyli za to [sensacyjny rosyjski] kanał Ściśle Tajne. Przecież to śmieszne. //// My oglądamy telewizję tylko przez internet, ale jest wielu ludzi -na przykład starszych, którzy tu przyszli- którzy nie mają pieniędzy na internet, na komputer, oni chcą oglądać [TVi] w telewizorze. Jest wiele wsi, gdzie nie wiedzą, co to internet, mają po prostu antenę _ - mówią uczestnicy manifestacji.

bEiuXsOL

_ - Jeżeli dla widzów TVi jest jedynym źródłem obiektywnej informacji, o tyle dla wielu niezależnych dziennikarzy telewizyjnych jest to jedyne miejsce, gdzie mogą pracować _ - podkreśla w rozmowie z Polskim Radiem Mustafa Najem.

- _ Nie jestem pewien, czy w innej telewizji będę miał taką wolność, jak w TVi. To jedyny kanał, który krytykuje władzę, może ostro, ale to jest właśnie zadanie dziennikarza _.

Wśród uczestników stołecznego mitingu było także wielu znanych polityków, działaczy pozarządowych, naukowców i dziennikarzy, w tym nawet tych z konkurencyjnych prorządowych mediów.

Czytaj więcej w Money.pl
Skarbówka wtargnęła do niezależnej telewizji W ocenie opozycji wydarzenia wokół TVi są początkiem kampanii przeciwko wolności słowa przed zaplanowanymi na koniec października wyborami parlamentarnymi.
Tymoszenko nie będzie na listach wyborczych Centralna Komisja Wyborcza odmówiła zarejestrowania kandydatury w jesiennych wyborach parlamentarnych z ramienia jej partii Batkiwszczyna (Ojczyzna).
Już kupują głosy na Ukrainie. Przed wyborami Kandydaci rozdają dorosłym zestawy produktów spożywczych, a dzieciom rozdają zeszyty i piłki, remontują drogi i place zabaw.
bEiuXsPm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)