Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protesty na Ukrainie. Julia Tymoszenko wzywa do zastosowania sankcji

0
Podziel się:

- Trzeba sobie zdawać sprawę, że Wiktor Janukowycz czaruje, gdy opowiada o integracji europejskiej - mówi była premier.

Protesty na Ukrainie. Julia Tymoszenko wzywa do zastosowania sankcji
(ec.europa.eu)

Była ukraińska premier wzywa Zachód do zastosowania kar w stosunku do Wiktora Janukowycza. Jej zdaniem, właśnie tak trzeba rozmawiać z ukraińskimi władzami.

Adwokat Serhij Własenko powiedział, że Julia Tymoszenko prosiła, aby przekazać zachodnim politykom radę, jak prowadzić rozmowy z prezydentem Janukowyczem.

_ - Trzeba sobie zdawać sprawę, że Wiktor Janukowycz czaruje, gdy opowiada o integracji europejskiej i że jest europejskim politykiem. Trzeba z nim rozmawiać tym językiem, który on rozumie, językiem sankcji i zdecydowanych działań - _mówi Tymoszenko.

Julia Tymoszenko głoduje od 10 dni. Pije tylko wodę. Jest to jej znak poparcia dla uczestników protestów na kijowskich ulicach i ich postulatów: początkowo była to integracja z Unią Europejską, a obecnie przede wszystkim dymisja rządu i prezydenta. Według jej adwokata, Julia Tymoszenko jest mocno osłabiona, ale w dobrym stanie psychicznym i gotowa do kontynuowania głodówki.

Czytaj więcej w Money.pl
Schetyna: Sytuacja na Ukrainie bardzo poważna Partia rządząca i prezydent Wiktor Janukowycz nie mają pomysłu na rozwiązanie problemu - powiedział szef sejmowej komisji spraw zagranicznych po powrocie z Kijowa.
USA ogłaszają poparcie dla Ukrainy Podsekretarz stanu USA do spraw europejskich wezwała rząd Ukrainy, by _ słuchał głosu swego narodu, który chce żyć w wolności. _
Nie będzie renegocjacji umowy Ukrainy z Unią Spotkanie z władzami Ukrainy musi zostać właściwie uzgodnione i nie dojdzie do niego natychmiast, a same rozmowy mogą dotyczyć jedynie wdrażania umowy z UE o stowarzyszeniu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)