Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protesty na Majdanie. Dementi w sprawie liczby ofiar

0
Podziel się:

Kłamstwem i prowokacją nazwało ministerstwo zdrowia Ukrainy doniesienia o 780 ofiarach śmiertelnych protestów na Majdanie Niepodległości w Kijowie.

Protesty na Majdanie. Dementi w sprawie liczby ofiar
(PrntScreen z Espresso.tv)

Kłamstwem i prowokacją nazwało ministerstwo zdrowia Ukrainy rozpowszechnione w mediach doniesienia o 780 ofiarach śmiertelnych trwających do końca lutego protestów na Majdanie Niepodległości w Kijowie.

Resort w piątek oświadczył, że do dnia 11 kwietnia od listopada 2013 r. w wyniku starć protestujących z siłami MSW na Majdanie śmierć poniosło 105 osób. 102 osoby, które w starciach ucierpiały, wciąż znajdują się w szpitalu - poinformowano.

_ - Ministerstwo zdrowia Ukrainy w osobie (ministra) Ołeha Musija, który kierował służbą medyczną Majdanu i przez którego ręce przeszli prawie wszyscy zabici podczas starć w centrum Kijowa, potwierdza oficjalne statystyki i oświadcza, że rozpowszechniane informacje medialne nie odpowiadają rzeczywistości oraz noszą otwarcie prowokacyjny charakter _ - głosi komunikat ministerstwa.

Minister Musij ocenił, że informacje, zawyżające liczbę ofiar na Majdanie, grożą bezpieczeństwu narodowemu, szczególnie w _ warunkach informacyjnej wojny z Federacją Rosyjską _.

Wiadomość o 780 ofiarach śmiertelnych starć na Majdanie Niepodległości przekazała dzień wcześniej na konferencji prasowej w Kijowie Anastasija Poliszczuk, która przedstawiła się jako ochotniczy medyk Majdanu. Oświadczyła, że władze świadomie zaniżają liczbę ofiar protestów.

Sytuacja na Ukrainie. Separatyści okupują budynki w Ługańsku

_ - Liczba ta obejmuje blisko 300 osób, które zniknęły ze szpitali, zostały z nich wywiezione i spalone w krematoriach. Ludzie ci są poszukiwani, ale nikt nie może ich znaleźć _ - powiedziała Poliszczuk.

Poinformowała także, że ok. 200 osób miało spłonąć w podpalonym przez milicję w ostatnich dniach protestów budynku związków zawodowych w Kijowie, gdzie znajdował się szpital polowy Majdanu. Poliszczuk nie podała przy tym dowodów, które mogłyby potwierdzić jej słowa.

Czytaj więcej w Money.pl
Demonstracja w Kijowie. Trzy tysiące ludzi na Placu Niepodległości Jesteśmy niezadowoleni z braku stanowczości naszego rządu - mówią ludzie na Majdanie.
Rozejm na Ukrainie. Dzieci wracają do szkół i przedszkoli Placówki zamknięto w środę, w czasie największych starć na Majdanie.
Demonstranci opuszczają ratusz w Kijowie To odpowiedź na zwolnienie uczestników protestów, zatrzymanych i aresztowanych wcześniej za udział w zamieszkach w stolicy i innych miastach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)