Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protesty związkowców. Premier gotowa do dialogu

0
Podziel się:

Ultimatum rządowi postawiły wczoraj rolnicze związki zawodowe, które żądają spotkania z Ewą Kopacz.

Protesty związkowców. Premier gotowa do dialogu
(Michał Dyjuk/Reporter)
bEKpHFuJ

_ - Premier zapewnia, że jest gotowa do rozmów ze związkowcami, ale "bez przystawiania pistoletu do głowy" _. Ultimatum rządowi postawiły wczoraj rolnicze związki zawodowe, które żądają spotkania z Ewą Kopacz.

W przeciwnym razie, Warszawę zaleją rzesze rolników - grożą producenci żywności zrzeszeni w OPZZ.

Premier Kopacz podkreślała w radiowej Jedynce, że może rozmawiać z każdym, ale bez stawiania ultimatum.

bEKpHFuL

Ewa Kopacz zaznaczyła, że mimo pojawiających się postulatów kolejnych grup społecznych, jej rząd będzie pilnował finansów. Przypomniała, że celem na ten rok jest wyjście z unijnej procedury nadmiernego zadłużenia.

Ewa Kopacz liczy, że związkowcy będą chcieli rozmawiać z rządem. Dodaje, że dziś należy ustalić formułę, w jakiej taki dialog można prowadzić. Dodał, że jest to też test dla przedstawicieli pracowników, czy prowadzą politykę, czy reprezentują swoich członków.

Dziś związkowcy i pracodawcy będą rozmawiać z rządem o przyszłości dialogu społecznego.

W siedzibie resortu pracy minister Władysław Kosiniak Kamysz spotka się z szefami organizacji pracodawców i trzech central związkowych. Mają omówić przygotowany przez pracodawców i związkowców projekt nowej ustawy.

bEKpHFuR
Czytaj więcej w Money.pl
Rolnicy do rządu: Zablokujemy stolicę jeśli... Zdaniem związkowców rząd nie reaguje na spadające ceny nabiału oraz mięsa, nie udziela dodatkowych rekompensat po stratach stratach poniesionych w związku z zakazem uboju rytualnego.
Kopacz w sto dni zepsuła tyle, co Tusk w 7 lat - _ W 100 dni popełniła więcej błędów niż Tusk przez siedem lat _ - uważa polityk.
"Kopacz powinna odrzucić pakiet klimatyczny" Polska będzie musiała wydać miliardy złotych na budowę nowych bloków i płacić za uprawnienia do emisji CO2 - uważają eksperci.
PiS pozywa Kopacz za "ordynarne kłamstwo" _ - Pozywamy panią premier za słowa, które nigdy nie padły - _ powiedział rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.
bEKpHFvm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)