Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Protesty we Francji. Kierowcy ciężarówek blokują drogi wokół wielu miast

0
Podziel się:

Francuscy kierowcy uważają, że ich sytuację finansową pogarsza konkurencyjność transportu z Europie Środkowo-wschodniej, w tym polskich przedsiębiorstw.

Protesty we Francji. Kierowcy ciężarówek blokują drogi wokół wielu miast
(Bicycle Bob/CC/Flickr)

Strajkujący domagają się podwyżek wynagrodzeń. Francuscy kierowcy uważają, że ich sytuację finansową pogarsza konkurencyjność transportu z Europie Środkowo-wschodniej, w tym polskich przedsiębiorstw.

Najtrudniej jest się dzisiaj dostać do Marsylii. Wiodące do miasta autostrady są praktycznie nieprzejezdne. Podobnie wygląda sytuacja w Caen, Rouen, Bordeaux i Lyonie. Do Paryża blokowana jest jedna droga dojazdowa. Protestujący twierdzą, że nie chcą utrudniać życia kierowcom samochodów osobowych. Chodzi o pojazdy dostawcze i ciężarówki.

Zdaniem związkowców, tylko strajk może doprowadzić do rozmów z szefami przedsiębiorstw, bo ci ostatni w przeciwnym wypadku w ogóle nie chcą wysłuchać kierowców, którzy albo blokują jeden pas ruchu albo poruszają się po nim w zwolnionym tempie.

Przyczyną protestu jest żądanie podwyżki o sto euro miesięcznie wynagrodzeń, które zdaniem strajkujących w żadnym stopniu nie przystają do wzrostu cen, dalej chodzi o rewaloryzację o 10 euro godziny pracy oraz o trzynastą pensję, a także o lepszą opiekę socjalną.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)