Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Protesty przeciwko ruchom antyimigracyjnym

0
Podziel się

Uczestnicy protestów podkreślali, że Niemcy są tolerancyjnym i otwartym na świat społeczeństwem.

Protesty przeciwko ruchom antyimigracyjnym
(Jocian/CC BY-SA 3.0/Wikimedia)
bEaajOvF

Tysiące ludzi w wielu miastach Niemiec protestowały wieczorem przeciwko rosnącym w siłę ruchom antyimigracyjnym. Uczestnicy protestów podkreślali, że Niemcy są tolerancyjnym i otwartym na świat społeczeństwem.

Najliczniejsze protesty zorganizowano w Kolonii, Stuttgarcie i Berlinie. W Muenster na ulice wyszło ponad 10 tysięcy osób. Protestujących poparły władze miast. W Kolonii na znak sprzeciwu wobec ruchów antyimigranckich wyłączono oświetlenie wielu znanych budynków. Ciemności spowiły m.in. słynną kolońską katedrę. Burmistrz Kolonii Jürgen Roters powiedział, że to sygnał przeciwko wykluczeniu i irracjonalnej niechęci wobec obcokrajowców.

Ogólnoniemieckie protesty to odpowiedź na demonstracje organizowane co poniedziałek przez ruch o nazwie Patriotyczni Europejczycy Przeciwko Islamizacji Zachodu. Ich uczestnicy domagają się m.in. zaostrzenia przepisów w sprawie przyznawania azylu w Niemczech. Wczorajsza demonstracja zorganizowana przez ruch w Dreźnie zgromadziła 18 tysięcy osób.

bEaajOvH
Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/m322315.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/protesty-w-niemczech-protesty-przeciwko,213,0,1688021.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wygaszają oświetlenie na znak protestu W niemieckich miastach odbyły się protesty przeciw antyimigracyjnym wiecom organizowanym w tym ostatnim mieście od trzech miesięcy przez ruch Pegida.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/m40510.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/spor-o-imigrantow-w-niemczech-csu-lagodzi,22,0,1673238.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Niemcy zmieniają nastawienie do imigrantów - _ Nie chcemy policji językowej _ - powiedział bawarski eurodeputowany Manfred Weber.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/75/m294987.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/niemcy-moga-odmowic-swiadczen-imigrantom-z-ue,113,0,1656177.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Jest decyzja. Niemcy mogą powiedzieć "nie" Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł, że Niemcy mogą odmówić imigrantowi z innego kraju UE pewnych świadczeń socjalnych.
bEaajOwi
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)