Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protest lekarzy. Nie chcą podpisać umów z NFZ

0
Podziel się:

Samorząd lekarski i związki zawodowe zrzeszające lekarzy od dziś rozpoczynają protest.

Protest lekarzy. Nie chcą podpisać umów z NFZ
(Bartosz KRUPA/East News)

Nie zgadzają się na podpisanie umów z Narodowym Funduszem Zdrowia, które przewidują kary za źle wypisane recepty.

Naczelna Rada Lekarska zaapelowała o wypisywanie tylko pełnopłatnych recept i przybijanie pieczątek _ Refundacja do decyzji NFZ _. Recepty będą też wypisywane na specjalnych wzorach wydrukowanych przez Radę. Z powodu niedzieli skutki protestu nie odbijają się na pacjentach.

W krakowskich przychodniach prowadzących dyżury całodobowe i świąteczne, pacjenci otrzymują przysługujące im zniżki - mówi doktor Dorota Frankowska z przychodni przy ulicy kronikarza Galla.

- T_ e które mają mieć refundację, to napiszę refundację, bo jestem związana z umową z zakładem pracy. _ Trzeba jednak przygotować się na spore kolejki, bo większość czasu lekarzom zajmuje sprawdzanie nowej listy leków refundowanych. - _ Szukam, zastanawiam się jak wypisać, żeby było dobrze, aby też nie popełnić błędu _ - dodaje Dorota Frankowska.

Pracownicy aptek pełniących dyżur zapewniają, że przyjęte zostaną wszystkie recepty. - _ Jeżeli lekarz zaznaczy 100 procent na recepcie, to wtedy realizujemy na 100 procent, ale jeśli nie ma zaznaczonej odpłatności, wtedy realizujemy wszystkie recepty ze zniżką - _komentuje jedna z aptekarek.

Skutki akcji protestacyjnej będą bardziej widoczne od jutra. W proteście uczestniczą największe organizacje lekarskie: Federacja Porozumienie Zielonogórskie, Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy, Stowarzyszenie Lekarzy Praktyków oraz Polska Federacja Pracodawców Ochrony Zdrowia.

Czytaj więcej w Money.pl Money.pl
Jest decyzja w sprawie protestu lekarzy System jest tak skomplikowany, że nie da się uniknąć błędnego wypisywania recept - twierdzą lekarze.
Protest lekarzy. Tak odpowiedzieli szefowej NFZ Ocenili propozycje Agnieszki Pachciarz w sprawie surowych karach za niewłaściwe wypisywanie leków. Co czeka pacjentów?
Sprzedaż leków w dół. Zmiany biją w pacjentów Po wejściu w życie ustawy refundacyjnej sprzedaż leków spadła o 12 procent, a sztywne ceny leków refundowanych nie działają na korzyść pacjentów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)