Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prostytucja we Francji. Parlament debatuje nad projektem karania klientów

0
Podziel się

Zgodnie z ustawą osoby przyłapane na korzystaniu z usług prostytutek musiałyby zapłacić grzywnę wysokości 1500 euro, a w przypadku recydywy - dwa razy wyższą.

Prostytucja we Francji. Parlament debatuje nad projektem karania klientów
(ell brown/CC/Flickr)
bEqAJjtx

Francuscy deputowani rozpoczęli dzisiaj debatę na projektem ustawy, na mocy której na klientów prostytutek nałożone byłyby wysokie kary finansowe. Ustawa ma uderzyć w organizacje przestępcze, które przemycają kobiety do Francji i zmuszają je do prostytucji.

Zgodnie z ustawą osoby przyłapane na korzystaniu z usług prostytutek musiałyby zapłacić grzywnę wysokości 1500 euro, a w przypadku recydywy - dwa razy wyższą.

Projekt przewiduje też udzielanie pomocy kobietom, które chcą zerwać z prostytucją. W przypadku cudzoziemek - a według danych resortu spraw wewnętrznych jest to między 80 a 90 proc. prostytutek - ustawa pozwałaby na przyznawanie im sześciomiesięcznego, odnawialnego zezwolenia na pobyt we Francji.

bEqAJjtz

Jak powiedziała współautorka tekstu ustawy, senator Chantal Jouanno z Unii Demokratów i Niezależnych (UDI), _ prostytucja zmieniła się radykalnie. W 90 proc. kobiety, które są cudzoziemkami, padają ofiarami organizacji przestępczych _ zmuszających ich do tego procederu.

- _ Dlatego należy pamiętać, że dla wielu z tych kobiet prostytucja to powtarzany gwałt _ - dodała senator Jouanno, cytowana przez _ Le Point _.

Minister ds. kobiet w gabinecie premiera Jean-Marca Ayrault Najat Vallaud-Belkacem podkreśliła w swym wystąpieniu parlamentarnym, że Francja musi pokazać, iż jest krajem, w którym prostytucja nie jest dobrze widziana i zreformować przepisy tak, aby luki prawne nie pozwalały siatkom przestępczym na zarabianie na tym procederze.

_ - Nie chcemy tworzyć policji obyczajowej _ - dodała Vallaud-Belkacem, wyjaśniając, że ustawa ma przerwać dopływ gotówki do stręczycieli, przemytników ludzi i struktur mafijnych.

bEqAJjtF

Minister, która jest również rzeczniczką rządu powiedziała, że należy zwrócić uwagę na to, jak ewolucja języka odzwierciedla zmiany w tej branży wynikające z tego, że kontrolują ją organizacje przestępcze przemycające kobiety: Mówiło się dawnej _ o córach Koryntu, córach nocy _. Dziś zamiast o _ prostytutkach czy dziwkach _ mówi się o _ Nigeryjkach, Bułgarkach, Chinkach _.

Autorami projektu są socjaliści i konserwatywna opozycja. Przeciwni tej ustawie są Zieloni i część opozycji, więc jak przewiduje _ Le Point _ debata prawdopodobnie przebiegać będzie burzliwie.

Czytaj więcej w Money.pl
Zastraszał i zmuszał kobiety do prostytucji W mieszkaniu i w samochodzie zatrzymanego 37-letniego sutenera zabezpieczono m. in. maczetę, kij baseballowy, kastet, broń gazową oraz ok. 6 tys. zł.
"Niemcy ośrodkiem handlu kobietami" Ikona niemieckiego feminizmu Alice Schwarzer wypowiedziała wojnę prostytucji. Celem kampanii jest zmiana liberalnej ustawy, która przekształciła Niemcy w raj dla amatorów płatnego seksu.
"Oprotestować wliczanie do PKB prostytucji" Zgodnie z unijnym rozporządzeniem, od przyszłego roku kraje UE mają uwzględniać przy obliczaniu produktu krajowego również dochody z przemytu i handlu narkotykami.
Prostytucja i przemyt zwiększą PKB Polski? Dotychczas w większości krajów wliczana była tylko ta część nielegalnej działalności, która obejmowała produkcję i usługi ukrywane przed państwem w celu unikania płacenia podatków.
bEqAJjua
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)