Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prostytucja w Polsce. CBŚ rozbiło gang sutenerów

0
Podziel się:

- Grupa działała na terenie Koła i okolic. Była bardzo brutalna i bezwzględna - poinformowała dziś prokuratura w Poznaniu.

Prostytucja w Polsce. CBŚ rozbiło gang sutenerów
(Mikdam/Dreamstime)

Osiem osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej czerpiącej korzyści z nierządu zatrzymali na polecenie prokuratury funkcjonariusze CBŚ. Grupa miała działać przez 10 lat na terenie Wielkopolski.

Do zatrzymań doszło w przedwczoraj, były prowadzone z udziałem antyterrorystów.

Jak poinformowała dziś prokurator Hanna Grzeszczyk z Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu, członkowie grupy mieli nakłaniać inne osoby do popełniania prostytucji, oraz czerpać z tego procederu korzyści majątkowe.

_ - Grupa działała na terenie Koła i okolic. Była bardzo brutalna i bezwzględna. Stosowała przemoc i groźby w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, oraz fałszowania dokumentów _ - powiedziała Grzeszczyk.

Jak wyjaśniła, jeden z szefów grupy pożyczał kobietom pieniądze. Jeśli nie były one w stanie zwrócić pożyczki - nakłaniał je do uprawiania prostytucji. W innym przypadku stosowane były wobec nich groźby i przemoc. Kobiety były zmuszane np. do przepisywania mieszkań na rzecz wskazanych osób.

W trakcie prowadzonych przeszukań zabezpieczono majątek o wartości ponad 300 tys. zł.

Wszyscy zatrzymani, mieszkańcy Koła i okolicznych miejscowości w wieku od 30 do 62 lat zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 10 lat więzienia.

Prokuratura nie podaje bliższych informacji na temat sprawy zasłaniając się dobrem śledztwa. Nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Czytaj więcej w Money.pl
Przechwycili środki, które powodują psychozę Policjanci udaremnili sprzedaż 33 tys. nielegalnych środków oferowanych przez internet, jako produkty ziołowe lub suplementy diety.
Szantaż posła. Nie zapłacił za prostytutkę? Lubelska prokuratura oskarżyła troje młodych ludzi o szantażowanie i zmuszanie do zapłacenia 3 tys. zł posła prawicowej partii.
Surowsze kary za usługi prostytutek Kupno usług seksualnych od 2009 roku karane jest także w Islandii
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)