Notowania

rydzyk
13.11.2008 10:12

Prokuratura zbada fundacje ojca Rydzyka

Postępowanie dotyczyć będzie możliwych nadużyć podatkowych - zapowiada minister Ćwiąkalski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

*Będzie postępowanie wyjaśniające w sprawie ewentualnych nieprawidłowości podatkowych w dwóch fundacjach założonych przez dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka - zapowiedział minister sprawiedliwościZbigniew Ćwiąkalski. *

Środowy _ Puls Biznesu _ napisał, że dwie fundacje założone przez o. Rydzyka - Lux Veritatis i Nasza Przyszłość - _ od lat łamią prawo i większość pieniędzy wydają nie na szlachetne cele zapisane w statucie, ale na robienie interesów _. Według gazety, obie fundacje w czasie swej działalności zarobiły na czysto ok. 7 mld zł, a podatku od zysku nie zapłaciły.

Ćwiąkalski pytany w Radiu ZET czy prokuratura zajmie się doniesieniami _ Pulsu Biznesu _, odparł, że _ prokuratura nie unika podejmowania tematów trudnych i postępowanie wyjaśniające na pewno będzie wszczęte _. Dodał, że prokuratura będzie musiała zwrócić się do władz podatkowych, bo sama _ nie może stwierdzić, że albo doszło, albo nie doszło do nadużyć podatkowych _.

_ - Chodzi tutaj o ewentualne nieprawidłowości podatkowe, no więc od tego są odpowiednie służby, żeby najpierw wyjaśniły czy doszło rzeczywiście do tych nieprawidłowości _ - powiedział minister sprawiedliwości.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Fundacje o. Rydzyka na bakier z fiskusem ]( http://news.money.pl/artykul/fundacje;o;rydzyka;na;bakier;z;fiskusem,72,0,384584.html )
* [ Ojciec Rydzyk wchodzi w komórki ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/ojciec;rydzyk;wchodzi;w;komorki,90,0,374874.html )
* [ Zbiórka w Radiu Maryja pod lupą MSWiA ]( http://news.money.pl/artykul/zbiorka;w;radiu;maryja;pod;lupa;mswia,220,0,365532.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Fundacja Lux Veritatis została zarejestrowana przez redemptorystów - Jana Króla, Stanisława Kwiatkowskiego i Tadeusza Rydzyka, który jest prezesem i głównym fundatorem. Jej główne cele statutowe to: propagowanie zasad moralnych opartych na Dekalogu w środkach społecznej komunikacji, krzewienie w społeczeństwie kultury polskiej związanej z chrześcijaństwem, integrowanie środowisk naukowych, twórczych i dziennikarskich w duchu wartości chrześcijańskich.

W 2003 r. fundacja Lux Veritatis uzyskała koncesję na nadawanie programu telewizyjnego pod nazwą _ Trwam _. Prowadzi także Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Na zlecenie Lux Veritatis w tym mieście prowadzone są badania geotermalne.

Fundacja _ Nasza Przyszłość _ za podstawowy cel przyjęła prowadzenie działalności naukowej i kulturalnej, a szczególnie promowanie książek opartych na tradycyjnym systemie wartości chrześcijańskich. Przy fundacji działa m.in. wydawnictwo, które ma w swej ofercie 88 wydanych pozycji książkowych o tematyce religijnej i humanistycznej.

W październiku o. Tadeusz Rydzyk zapowiedział, że powstanie telefonia komórkowa _ W rodzinie _, współtworzona przez firmę CenterNet i Fundację Lux Veritatis. Z o. Rydzykiem związane są także Radio Maryja i _ Nasz Dziennik _.

Tagi: rydzyk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz