Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prokuratura
16.12.2013 12:08

Prokuratura zakończyła sprawę zabójstwa niepełnosprawnego

Oskarżeni o to zabójstwo zostali żona zmarłego i jej dwóch kompanów. Sprawa ta poruszyła wiosną opinię publiczną w Olsztynie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Prokuratura rejonowa Olsztyn-Południe skierowała do sądu akt oskarżenia dotyczący sprawy zabójstwa poruszającego się na wózku inwalidzkim mężczyzny. Oskarżeni o to zabójstwo zostali żona zmarłego i jej dwóch kompanów. Sprawa ta poruszyła wiosną opinię publiczną w Olsztynie.

Akt oskarżenia w tej sprawie prokuratura rejonowa Olsztyn-Południe przesłała w poniedziałek olsztyńskiemu Sądowi Okręgowemu - poinformował PAP szef tej jednostki prokurator Arkadiusz Szwedowski.

Sprawa zabójstwa Piotra G. poruszyła wiosną opinię publiczną w Olsztynie ponieważ poruszający się na wózku zmarły angażował się w życie swojej dzielnicy, służył do mszy i był lektorem, osobą znaną i lubianą w swoim środowisku. Ciało niepełnosprawnego odnalazł przy największym w mieście placu zabaw dla dzieci, między dzielnicami Nagórki i Jaroty, przypadkowy przechodzień.

_ - Postępowanie wykazało, że w tę zbrodnię zaangażowane były trzy osoby: żona zmarłego Joanna G. oraz jej dwóch znajomych Jacek P. i Łukasz K. _ - poinformował Szwedowski i dodał, że oskarżeni mieli ustalony podział ról. Joanna G. dała dwóm mężczyznom materiał, którym ci mieli owinąć sobie dłonie, by nie pozostawili na ciele zmarłego odcisków palców oraz wyprowadziła zmarłego męża z domu na spacer w okolice placu zabaw dla dzieci.

Tam mężczyznę na wózku kompani kobiety wciągnęli w zarośla, zrzucili z wózka inwalidzkiego i bardzo dotkliwie pobili pięściami i skopali oraz dusili paskiem. W efekcie bardzo licznych obrażeń zewnętrznych i wewnętrznych Piotr G. zmarł na miejscu.

_ Pomimo że Joanna G. fizycznie nie uczestniczyła w biciu męża jej także zarzucono zabójstwo ponieważ, jak ustalił prowadzący sprawę prokurator, cała trójka ustaliła plan działania i go realizowała _ - dodał Szwedowski i przyznał, że trudno jest wskazać konkretne motywy tej zbrodni. W śledztwie ustalono m.in., że relacje Joanny G. z mężem nie należały do poprawnych.

Joanna G. jest matką piątki dzieci, wszystkie przebywają w rodzinie zastępczej. Nieprawomocna jest jeszcze decyzja sądu, który w ubiegłym tygodniu pozbawił Joannę G. władzy rodzicielskiej nad dziećmi.

Wszyscy oskarżeni w tej sprawie są tymczasowo aresztowani, grozi im 25 lat więzienia lub dożywocie.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/m212483.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/oskarzony;o;napasci;seksualne;wyszukiwal;ofiary;w;tramwajach,20,0,1439252.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Gwałciciel szukał ofiar w tramwajach Wojciech W. obserwował młode kobiety w krakowskich środkach komunikacji masowej, następnie szedł za nimi i atakował. Grożąc nożem doprowadzał je do poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/m241488.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/policjanci;slusznie;uzyli;broni;chcac;zatrzymac;kierowce,106,0,1439082.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Prokurator: policjanci słusznie użyli broni Mężczyzna, którego chcieli zatrzymać policjanci, odpowie przed sądem m.in. za sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym, prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości oraz napaść na funkcjonariuszy policji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/m212483.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/przestepczosc;w;polsce;rejestrowali;luksusowe;auta;nie;placac;akcyzy,226,0,1434082.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rejestrowali auta, nie płacili akcyzy Prokuratura postawiła zarzuty 13 osobom w wieku od 32 do 52 lat. Zastosowano wobec nich tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze.
Tagi: prokuratura, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz