Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące akcji "Orzeł może"

0
Podziel się

Honorowy patronat nad akcją objął prezydent Bronisław Komorowski.

Prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące akcji "Orzeł może"
(Reporter)
bErmJrhh

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście wszczęła śledztwo dotyczące ewentualnych nieprawidłowości przy organizacji majowej akcji _ Orzeł może _. Chodzi o przekroczenie uprawnień MON przy zrzuceniu ze śmigłowców 3 mln ulotek w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu.

Śledztwo - jak informuje Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście - zostało wszczęte w sprawie przekroczeń uprawnień przez funkcjonariusza publicznego Ministra Obrony Narodowej _ polegające na wydaniu dyspozycji zrzucenia ze śmigłowców Sił Zbrojnych RP 3 mln ulotek w dniu 2 maja 2013 r. w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Do zdarzenia doszło w czasie akcji Orzeł może, co stanowi - jak zauważa prokuratura - szkodę interesu publicznego. _

_ - Wszczęcie śledztwa warszawskiej prokuratury nastąpiło 30 października. Wiąże się ono ze złożeniem zawiadomienia przez posła PiS Tomasza Kaczmarka, który poinformował o ewentualnych nieprawidłowościach prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta. _

bErmJrhj

Trudno mi zrozumieć stwierdzenie, że udział wojska w patriotycznej akcji Kancelarii Prezydenta, to działanie na szkodę interesu publicznego" - powiedział rzecznik prasowy MON ppłk Jacek Sońta. Zwrócił przy tym uwagę, że w przypadku akcji zrzucania ulotek _ zachowano wszystkie zasady bezpieczeństwa, a wykorzystanie śmigłowców i czas pracy pilotów realizowano w ramach szkolenia elementu powietrznego wojsk lądowych _.

Podkreślił też, że MON podejmuje setki działań związanych z kształtowaniem postaw patriotyczno-obronnych społeczeństwa we współpracy z różnymi podmiotami w państwie. _ Wspieramy działania m.in. kombatantów, harcerzy, szkół czy organizacji pozarządowych. Współpraca w tym zakresie z Kancelarią Prezydenta i Biurem Bezpieczeństwa Narodowego nie może budzić wątpliwości, gdyż nie stanowi to naruszenia zasad. Wszystkie działania resortu tego typu realizowane są zgodnie z prawem _ - dodał.

Akcja _ Orzeł może _, którą honorowym patronatem objął prezydent Bronisław Komorowski, odbyła się w maju br. Inicjatywa, organizowana wspólnie przez radiową _ Trójkę _ i _ Gazetę Wyborczą _, miała na celu zachęcenie Polaków do radosnego obchodzenia świąt narodowych. Kampania rozpoczęła się 2 maja, w Dniu Flagi - marszem w Warszawie, a zakończyła 4 czerwca, w rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów z 1989 r. - toastem za wolność. Akcję organizowano w wielu miastach Polski.

Czytaj więcej w Money.pl
To już jutro. Przestępcy wyjdą na wolność Z szacunków ministerstwa sprawiedliwości wynika, że na wolność może wyjść nawet 7 tysięcy ludzi, którzy odsiadują wyroki za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu.
Nowy pomysł Twojego Ruchu. Zniesławienie.... Dwaj posłowie partii skarżą się, że zniesławienie używane jest do zastraszania.
MF nie godzi się na te zmiany. Bo traci pozycję Ministerstwo Finansów nie zgadza się na to, by Skarb Państwa stracił uprzywilejowaną pozycję wśród wierzycieli upadłego przedsiębiorcy.
bErmJrhK
prawo
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)