Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska służba zdrowia
09.05.2013 12:55

Prokuratura w Nowym Targu zajmie się sprawą zgonu pacjenta

Postępowanie w sprawie śmierci 41-latka wszczęła z urzędu prokuratura w Limanowej

Podziel się
Dodaj komentarz
(juhansonin / Flickr (CC BY SA 3.0))

Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu (Małopolskie) zbada okoliczności zgonu 41-letniego pacjenta, którego w kwietniu dwukrotnie nie przyjęto na oddział ratunkowy szpitala w Limanowej. Mężczyzna, mimo reanimacji, zmarł w ośrodku zdrowia.

Jak poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu Beata Stępień-Warzecha, postępowanie w sprawie śmierci 41-latka wszczęła z urzędu prokuratura w Limanowej, jednak z uwagi na dobro postępowania sprawę przekazano do Nowego Targu. _ Lekarze z Limanowej mają służbowe kontakty z tamtejszą prokuraturą i żeby nie zostali posądzeni o stronniczość, postępowanie zostało przeniesione _ - powiedziała.

41-letni mieszkaniec Laskowej 22 kwietnia trafił na oddział ratunkowy szpitala w Limanowej ze względu na złe samopoczucie. Po obserwacji odesłano pacjenta do domu. To samo powtórzyło się następnego dnia. Pacjent zgłosił się więc do ośrodka zdrowia w swojej miejscowości. Tam zasłabł i mimo długotrwałej reanimacji zmarł. Wstępne wyniki sekcji zwłok wskazały, że przyczyną śmierci był tętniak.

To już kolejna sprawa dotycząca śmierci pacjenta, mająca związek ze szpitalem w Limanowej. W lutym b.r. do prokuratury w Nowym Targu trafiła sprawa śmierci 88-letniej kobiety, która z bólem serca trafiła w styczniu na oddział ratunkowy szpitala w Limanowej. Tam stwierdzono, że powinna być umieszczona na oddziale kardiologii inwazyjnej w Nowym Sączu. Kiedy po ponadgodzinnym oczekiwaniu na karetkę transportową pacjentka została tam przewieziona, na ratunek było już za późno. Jak podkreślały media, do zdarzenia doszło w pierwszych dniach funkcjonowania nowej dyspozytorni pogotowia w Tarnowie, która przejęła obowiązki zlikwidowanej jednostki w Limanowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Wielki sukces ministerstwa zdrowia i nauki W zakładzie może powstawać do 5 protez serca tygodniowo, czyli ok. 250 rocznie.
Polska daleko w tyle. Mało innowacji w... Wciąż wiele skutecznych, ale kosztownych technologii medycznych jest u nas uznawanych za nieopłacalne, co sprawia, że nie są dostępne dla chorych.
Tagi: polska służba zdrowia, zgon pacjenta, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz