Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prokuratura tłumaczy, co się stało z kartami Natalli-Świat

Zaginięcie kart płatniczych zgłosił mąż tragicznie zmarłej posłanki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Nie zaginęły karty bankowe Aleksandry Natalli-Świat, ofiary katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia; są w dyspozycji Żandarmerii Wojskowej, będą zwrócone bankom - podała prokuratura wojskowa. Nie stwierdzono kradzieży innych kart poza należącymi do Andrzeja Przewoźnika.

Poinformował o tym Wojskowy Prokurator Okręgowy płk Ireneusz Szeląg, nawiązując do informacji o zaginięciu kart Natalli-Świat, o czym zeznawał w prokuraturze we Wrocławiu mąż tragicznie zmarłej posłanki.

_ - Wszystkie karty płatnicze zabezpieczone na miejscu tragedii są sukcesywnie przekazywane przez Żandarmerię Wojskową właścicielom, czyli bankom będącym ich wydawcami _ - podała prokuratura wojskowa, powołując się na ustawę o elektronicznych instrumentach płatniczych.

Płk Szeląg podkreślił, że poza znanym już opinii publicznej faktemkradzieży kart Andrzeja Przewoźnika(śledztwo w tej sprawie prowadzi _ cywilna _ Prokuratura Okręgowa w Warszawie), w toku śledztwa dotyczącego katastrofy samolotu _ nie zebrano dotychczas danych wskazujących na zaistnienie innego przestępstwa o tym charakterze _, czyli kradzieży kart.

_ - Wobec powyższego, WPO w Warszawie nie prowadzi żadnych czynności mających na celu zbadanie kart wydawanych na nazwisko pani Aleksandry Natalli-Świat _ - podkreślił szef prokuratury.

W związku z zaginięciem kart w środę zeznania w prokuraturze złożył jej mąż Jacek Świat. Jak mówił po zakończeniu przesłuchania, on sam zgłosił zaginięcie kart żony: bankomatowej i płatniczej. - _ Zgłosiłem to dla czystości sprawy, ale nie spodziewam się, aby po tak długim czasie udało się znaleźć sprawców _ - mówił.

Dodał, że dokumenty żony i jej portfel zachowały się w bardzo dobrym stanie.- _ W portfelu nie było jednak dwóch kart: bankomatowej i kredytowej. To nie mógł być przypadek, że one zniknęły _ - uważa Świat.

Powiedział też, że tuż po katastrofie bank zablokował karty żony. _ - Nie stwierdziłem zatem, żeby ktoś próbował użyć kart w celu wyciągnięcia pieniędzy _ - mówił mąż posłanki.

Ppłk Kazimierz Haładaj, rzecznik prasowy prokuratury Garnizonowej we Wrocławiu powiedział, że przesłuchanie Jacka Świata odbyło się na prośbę warszawskiej prokuratury. _ _

W poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Warszawie zapowiedziała wniosek o pomoc prawną do strony rosyjskiej dotyczący informacji, czy Rosjanie prowadzą postępowanie karne w sprawie kradzieży kart kredytowych należących do Andrzeja Przewoźnika.

Tagi: aleksandra natalli-świat, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz