Notowania

kamiński
01.10.2009 11:46

Prokuratura stawia zarzuty szefowi CBA

Mariusz Kamiński miał przekroczyć uprawnienia w śledztwie dotyczącym afery gruntowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

*Prokuratura w Rzeszowie chce postawić szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu zarzuty w związku ze śledztwem w sprawie przekroczenia uprawnień podczas akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa. Treść zarzutów objęta jest tajemnicą, wiadomo, że są to zarzuty urzędnicze, dotyczące nadużycia władzy. *

Informację o tym, że prokuratura podjęła decyzję o postawieniu zarzutów Kamińskiemu ujawnił w czwartek w radiu ZET minister sprawiedliwości Andrzej Czuma.

Postanowienie o postawieniu Kamińskiemu zarzutów wydano jeszcze we wrześniu, jednak szef CBA nie stawia się na wezwania prokuratury.

Jak podaje _ Wprost _, Kamiński tłumaczył się urlopem, który miał spędzić w Egipcie, a tymczasem w ubiegły poniedziałek, kiedy miał stawić się na przesłuchanie, był w Warszawie. Według tygodnika postawienie mu zarzutów przez prokuraturę oznacza natychmiastowe odwołanie go przez premiera.

Następny termin zaplanowano na poniedziałek, 5 października.

Prokuratura rzeszowska nie udziela w tej sprawie żadnych informacji. Nie komentuje także doniesień medialnych w tej sprawie.

Zarzuty mają być postawione w związku ze śledztwem w sprawie przekroczenia uprawnień podczas akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa. W śledztwie tym badany jest m.in. wątek podrobienia dokumentów na szkodę urzędu gminy w Mrągowie i warmińsko- mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Wójt Mrągowa Jerzy Krasiński w czerwcu 2007 roku zawiadomił miejscową prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa - fałszerstwa dokumentów gminnych, pieczęci i podpisów. Urzędnicy Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie także zawiadomili prokuraturę o fałszerstwie dokumentów, które rzekomo miały powstać w ich urzędzie.

Chodziło o dokumenty dotyczące odrolnienia działki w Muntowie nad jeziorem Juksty. Były one wykorzystane w operacji CBA w sprawie podejrzenia korupcji w resorcie rolnictwa. W efekcie operacji CBA aresztowano, na początku lipca 2007 roku, dwie osoby - Piotra R. i Andrzeja K., którzy mieli powoływać się na wpływy w ministerstwie rolnictwa, pozwalające załatwić im - za łapówkę - odrolnienie działki koło Mrągowa. Szef Samoobrony Andrzej Lepper został 9 lipca 2007 r. odwołany ze stanowiska wicepremiera i ministra rolnictwa.

* [ **Afera** **gruntowa** dłużej pod lupą prokuratury ]( http://news.money.pl/artykul/afera;gruntowa;dluzej;pod;lupa;prokuratury,67,0,534595.html )
* [ Lepper przed komisją. Zażądał wykluczenia dwóch posłów ]( http://news.money.pl/artykul/lepper;przed;komisja;zazadal;wykluczenia;dwoch;poslow,20,0,530452.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: kamiński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz