Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
działalność cba
17.01.2013 13:35

Prokuratura: Nie było nieprawidłowości w przetargach służby więziennej

Nie było nieprawidłowości w przetargach służby więziennej na sprzęt medyczny - uznała warszawska prokuratura i umorzyła śledztwo z doniesienia Centralnego Biura Antykorupcyjnego w tej sprawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Willeecole/Dreamstime)

Nie było nieprawidłowości w przetargach służby więziennej na sprzęt medyczny - uznała warszawska prokuratura i umorzyła śledztwo z doniesienia Centralnego Biura Antykorupcyjnego w tej sprawie.

- _ Śledztwo umorzono wobec braku znamion przestępstwa _ - powiedział rzecznik prokuratury Dariusz Ślepokura. Decyzja podjęta jeszcze na przełomie roku jest nieprawomocna; CZSW może złożyć od niej odwołanie.

W 2011 r. CBA zawiadomiło prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej. Chodziło o możliwe niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień przez szefa biura Służby Zdrowia CZSW przy zakupie sprzętu medycznego w ramach przetargów z lat 2009-2010. Ówczesny dyrektor Służby Więziennej, w porozumieniu z ministrem sprawiedliwości Krzysztofem Kwiatkowskim, podjął wtedy decyzję o odwołaniu dyrektora biura.

Ślepokura poinformował, że według CBA szef biura CZSW miał wejść w porozumienie z firmami produkującymi sprzęt, w wyniku czego miało dojść do kupna sprzętu powyżej realnej jego wartości na rynku. CBA uzasadniało takie podejrzenie opinią biegłego.

Prokuratura uznała zaś, że nie doszło do przekroczenia uprawnień. - _ Firmy, które wygrały, oferowały najkorzystniejszą ofertę, a ostateczna cena była niższa od zakładanej przy organizowaniu przetargów _ - dodał Ślepokura. _ Dlatego nie można mówić, by wystąpiła jakakolwiek szkoda _ - podkreślił prokurator._ - Nie mamy jeszcze oficjalnej informacji z prokuratury _ - powiedziała PAP Luiza Sałapa z CZSW.

Czytaj więcej w Money.pl
IPN będzie uczył... więźniów. W tym mieście Umowę sygnowali dyrektor łódzkiego oddziału IPN Marek Drużka oraz dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Łodzi Marek Lipiński.
CBA do likwidacji? Złożą projekt ustawy Część posłów zapowiada złożenie projektów ustaw likwidujących specsłużbę.
"Sędzia Tuleya powinien przeprosić CBA" Zdaniem prezesa SP, sędzia Tuleya - który mówił o stosowaniu przez CBA metod z najgorszych czasów stalinowskich.
Tagi: działalność cba, cba, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz