Notowania

antoni macierewicz
05.07.2011 07:09

Prokuratura chce materiałów od Macierewicza

Jest to czwarte tego typu wystąpienie śledczych w sprawie przekazania dokumentów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Śledczy badający sprawę katastrofy smoleńskiej wystąpili do szefa parlamentarnego zespołu zajmującego się tą sprawą, Antoniego Macierewicza, o posiadane przez zespół materiały, m.in. egzemplarz tzw. białej księgi.

Kapitan Marcin Maksjan z Naczelnej Prokuratury Wojskowej poinformował, że pismo do szefa sejmowego zespołu prokuratorzy wysłali 1 lipca. Dodał, że jest to czwarte tego typu wystąpienie do zespołu w sprawie przekazania materiałów. Poprzednio prokuratura wojskowa zwracała się o dokumenty będące w posiadaniu posłów w listopadzie ubiegłego roku oraz lutym i kwietniu tego roku. W ostatnim wystąpieniu prokuratura dodatkowo zwróciła się o uwierzytelniony egzemplarz opublikowanej przez Macierewicza tzw. białej księgi dotyczącej katastrofy smoleńskiej.

_ - Prokuratura jest zainteresowana pozyskiwaniem każdego materiału, który może okazać się przydatny w toku prowadzonego śledztwa _ - powiedział kapitan Maksjan. Zaznaczył jednak, że do tej pory prokuratorzy nie doczekali się żadnej odpowiedzi ze strony zespołu, a żadne materiały nie zostały przekazane.

Prokurator wyjaśnił także, że wystąpienia w sprawie materiałów posiadanych przez parlamentarny zespół wywołane były m.in. wypowiedziami Macierewicza, np. w mediach. Kapitan Maksjan zaznaczył, że gdy materiały wpłyną do prokuratury, staną się przedmiotem analizy.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t95321.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/raport;millera;poznamy;przed;wakacjami,82,0,819538.html) Raport Millera poznamy przed wakacjami
W ubiegłym tygodniu rzecznik prasowy NPW płk Zbigniew Rzepa pytany, czy ustalenia parlamentarnego zespołu będą przydatne dla prokuratury, odpowiedział, że _ jest to gremium polityków bez uprawnień śledczych, a siła dowodowa ich raportu jest ocenna _.

Biała księga PiS, którą w 29 i 30 czerwca przedstawił Antoni Macierewicz, za współodpowiedzialnych za katastrofę smoleńską uznaje premiera Donalda Tuska oraz szefów MSZ, MSWiA, MON, resortu zdrowia, szefa kancelarii premiera i szefa BOR.

Wkrótce swój raport ws. katastrofy ma przedstawić komisja szefa MSWiA Jerzego Millera. Jak tydzień temu mówił płk Rzepa, będzie on jednym z najistotniejszych dowodów w prokuratorskim śledztwie w tej sprawie. Obecnie liczący ponad 300 stron raport Millera jest tłumaczony na angielski i rosyjski. Bezpośrednio po przetłumaczeniu ma zostać ujawniony.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/t20475.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/macierewicz;zbulwersowany;atak;na;pamiec;generala,68,0,704068.html) Macierewicz zbulwersowany. Atak na pamięć generała? Poseł PiS ma swoją tezę związaną z informacjami medialnymi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t131982.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nigdy;nie;poznamy;calej;prawdy;o;smolensku,195,0,862403.html) "Nigdy nie poznamy całej prawdy o Smoleńsku" Paweł Poncyljusz uważa, że PiS ściga się na raporty z dokumentem komisji Jerzego Millera.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t141685.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wynosil;informacje;o;sledztwie;smolenskim,219,0,849883.html) Wynosił informacje o śledztwie smoleńskim? Marka Pasionka umawiał się z agentami wywiadu USA i zdradzał im kulisy śledztwa smoleńskiego. Wydzwaniał też wieczorami do biura PiS - pisze Gazeta Wyborcza.
Tagi: antoni macierewicz, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz