Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
30.12.2008 12:19

Prokuratura błądzi w sieci

Cyberprzestępców ścigają prokuratorzy z rozdzielnika, czasem bez pojęcia o internecie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Cyberprzestępcy mogą stać spokojnie - pisze _ Gazeta Wyborcza _. W pościgu za nimi polscy prokuratorzy potykają się własne o nogi.

Eksprokukator Adam Baworowski mówi dziennikowi, że cyberprzestępców ścigają prokuratorzy z rozdzielnika, czasem bez pojęcia o internecie. Nie wiedzą, jak zbierać dowody elektroniczne, jakie pytania zadawać biegłym, tracą czas i pieniądze.

Baworowski wyjaśnia, że w polskiej prokuraturze zna się na rzeczy najwyżej 30 prokuratorów - absolwentów rocznego Podyplomowego Studium Przestępczości Komputerowej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. _ Są oczywiście fachowcy-samouki. Ale powiedzmy szczerze - to jest kropla w morzu _ - mówi _ Gazecie Wyborczej _ były szef działu do spraw informatyzacji i analiz Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Adam Baworowski podkreśla, że w prokuraturze należy stworzyć odrębne, specjalistyczne komórki do spraw przestępczości internetowej. _ Jeśli chcemy mieć szanse z cyberprzestępcami, to walkę z nimi trzeba uznać za priorytet _ - powiedział były prokurator _ Gazecie Wyborczej _.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz