Notowania

wiadomości
30.12.2008 12:19

Prokuratura błądzi w sieci

Cyberprzestępców ścigają prokuratorzy z rozdzielnika, czasem bez pojęcia o internecie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Cyberprzestępcy mogą stać spokojnie - pisze _ Gazeta Wyborcza _. W pościgu za nimi polscy prokuratorzy potykają się własne o nogi.

Eksprokukator Adam Baworowski mówi dziennikowi, że cyberprzestępców ścigają prokuratorzy z rozdzielnika, czasem bez pojęcia o internecie. Nie wiedzą, jak zbierać dowody elektroniczne, jakie pytania zadawać biegłym, tracą czas i pieniądze.

Baworowski wyjaśnia, że w polskiej prokuraturze zna się na rzeczy najwyżej 30 prokuratorów - absolwentów rocznego Podyplomowego Studium Przestępczości Komputerowej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. _ Są oczywiście fachowcy-samouki. Ale powiedzmy szczerze - to jest kropla w morzu _ - mówi _ Gazecie Wyborczej _ były szef działu do spraw informatyzacji i analiz Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Adam Baworowski podkreśla, że w prokuraturze należy stworzyć odrębne, specjalistyczne komórki do spraw przestępczości internetowej. _ Jeśli chcemy mieć szanse z cyberprzestępcami, to walkę z nimi trzeba uznać za priorytet _ - powiedział były prokurator _ Gazecie Wyborczej _.

ZOBACZ TAKŻE:

*  [ Kryzys sprzyja internetowym przestępcom ]( http://manager.money.pl/hitech/artykuly/artykul/kryzys;sprzyja;internetowym;przestepcom,29,0,388381.html ) 
* [ Naloty na użytkowników P2P trwają ]( http://manager.money.pl/hitech/artykuly/artykul/naloty;na;uzytkownikow;p2p;trwaja,109,0,350317.html )
* [ Polska: Tysiące cyberprzestępstw w 2007 roku ]( http://manager.money.pl/hitech/artykuly/artykul/polska;tysiace;cyberprzestepstw;w;2007;roku,7,0,345351.html )
* [ Gracze na celowniku cyberprzestępców ]( http://manager.money.pl/hitech/artykuly/artykul/gracze;na;celowniku;cyberprzestepcow,15,0,261903.html )
* [ Cyberprzestępcy atakują rachunki ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/cyberprzestepcy;atakuja;rachunki,83,0,330067.html )
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz