Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kraków
21.08.2014 16:20

Prokuratura bierze pod lupę krakowskie obwarzanki

Po doniesieniu piekarzy i władz województwa małopolskiego, wszczęto śledztwo w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na podrabianiu obwarzanków oraz wprowadzaniu klientów w błąd.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ludwig Schneider/Wikimedia/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

- Zostaną przesłuchani świadkowie, zbadane zostaną też wózki, z których sprzedawany jest regionalny przysmak oraz sposób ich wytwarzania w niektórych piekarniach - mówi prokurator Janusz Hnatko.

Nie wyklucza, że w sprawie zostanie powołany biegły. Piekarze wytwarzający obwarzanki według tradycyjnej receptury od roku walczyli o wszczęcie śledztwa przeciwko konkurencji, która używa maszyn do produkcji przysmaku. Pierwsze dwa doniesienia prokuratura odrzuciła z _ uwagi na brak cech przestępstwa _.

- Poskarżyliśmy się na decyzję o odmowie wszczęcia śledztwa - mówi wicemarszałek województwa Wojciech Kozak. Krakowski obwarzanek zarejestrowany przez Unię Europejską jako produkt regionalny, powinien być robiony ręcznie, a ciasto przed pieczeniem musi być podgotowane. Przysmak zgodnie z wymogami wytwarzany jest przez 16 zakładów. Szacuje się, że nawet jedna czwarta sprzedawanych w Krakowie obwarzanków jest podrabiana.

Czytaj więcej w Money.pl
Terminal T2 w Balicach zamknięty. Przez burzę Na krakowskim lotnisku w Balicach został zalany i zamknięty terminal T2 obsługujący przede wszystkim loty krajowe. To efekt nawałnicy, która przeszła przez Kraków.
Mieszkania dla studentów. Nawet do 5 tys. zł W Krakowie jest około 210 tysięcy studentów, a łączna liczba miejsc w domach studenckich nie przekracza 18 tysięcy.
Szukają kandydata na prezydenta Krakowa Na razie start zadeklarowali trzej kandydaci bezpartyjni.
Tagi: kraków, podrabianie żywności, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz