Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prokuratura bada sprawę przetargu na śmieci w Warszawie

0
Podziel się

Na początku czerwca Krajowa Izba Odwoławcza nakazała miastu zmianę specyfikacji warunków przetargu na odbiór i zagospodarowanie śmieci w Warszawie.

Prokuratura bada sprawę przetargu na śmieci w Warszawie
(Jacek Dominski/REPORTER)
bEiKjnOt

Jest postępowanie sprawdzające prokuratury z doniesienia PiS ws. domniemanego przestępstwa prezydent stolicy przy przetargu na odbiór śmieci w Warszawie. W 30 dni zapadnie decyzja, czy wszcząć śledztwo, czy odmówić tego.

Jak powiedziała prok. Katarzyna Calów-Jaszewska z Prokuratury Okręgowej w Warszawie, wpłynęło do niej doniesienie przewodniczącego radnych PiS w Warszawie Macieja Wąsika. Jak dodała, jest w nim mowa o możliwym przestępstwie niedopełnienia obowiązków przez Hannę Gronkiewicz-Waltz w związku z przygotowaniami do wejścia w życie ustawy śmieciowej oraz organizacji przetargu, w którym miała być faworyzowana jedna firma - Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.

Na początku czerwca Krajowa Izba Odwoławcza nakazała miastu zmianę specyfikacji warunków przetargu na odbiór i zagospodarowanie śmieci w Warszawie. Według KIO specyfikacja ta premiowała jednego z ewentualnych wykonawców - MPO. W związku z tym prezydent Warszawy poinformowała, że na jej prośbę do dymisji podał się wiceprezydent Jarosław Kochaniak.

bEiKjnOv

Nowy system ruszy w stolicy najwcześniej na początku 2014 r. Ustawa śmieciowa nakłada na gminy obowiązek przejęcia odpowiedzialności za gospodarkę odpadami komunalnymi. Samorządy dostały 18-miesięczny okres przejściowy na wprowadzenie przepisów i od 1 lipca przejmą obowiązki związane z odbiorem, transportem, odzyskiwaniem i unieszkodliwianiem wszystkich odpadów komunalnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Amber Gold. Nieprawidłowości przy przetargu? Gdańska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przetargu na dworek kupiony przez właścicieli Amber Gold.
Jest ocena śledztwa ws. śmierci byłej minister Ocena śledztw nie doprowadziła do zakwestionowania wydanych w nich decyzji - uznał prokurator generalny Andrzej Seremet i zapowiedział białą księgę sprawy.
Oszuści w rękach policji. Ile wyłudzili? Policja zatrzymała 20 członków zorganizowanej grupy przestępczej, którzy wyłudzali podatek VAT.
bEiKjnOW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)