Notowania

bor
25.10.2011 14:46

Prokuratura bada nowy wątek katastrofy smoleńskiej

Istnieje podejrzenie niedopełniania obowiązków przez funkcjonariuszy BOR przy organizacji wizyt Pary Prezydenckiej i premiera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Istnieje podejrzenie niedopełniania obowiązków przez funkcjonariuszy BOR przy organizacji wizyt Pary Prezydenckiej i premiera w Smoleńsku, w kwietniu ubiegłego roku. Sprawę bada prokuratura.

Rzecznik prokuratury Warszawa - Praga Renata Mazur poinformowała, że po przesłuchaniu ponad stu świadków i zbadaniu dokumentacji, prokuratorzy powołali biegłych. Mają oni ocenić, czy BOR działał prawidłowo.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PRZEDSTAWICIELKI PROKURATURY:

Prokuratura poinformowała też, że kilka osób uzyskało w tym śledztwie status pokrzywdzonego. - _ W związku z takimi decyzjami status pokrzywdzonego został przyznany zarówno najbliższym w stosunku do pary prezydenckiej, jak i również panu premierowi _ - oznajmiła Mazur.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI RZECZNICZKI PROKURATURY:

Nie wiadomo ile będzie trwała ekspertyza biegłych. Wiadomo, że prowadzi ją trzech specjalistów. Biuro Ochrony Rządu nie komentuje sprawy i czeka na ustalenia prokuratury. W chwili obecnej podejrzenia niedopełnienia obowiązków dotyczą wyłącznie Biura Ochrony Rządu.

Czytaj o dochodzeniu w sprawie katastrofy
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/t148744.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prokuratura;chce;materialow;od;macierewicza,117,0,865909.html) Prokuratura chce materiałów od Macierewicza Jest to czwarte tego typu wystąpienie śledczych w sprawie przekazania dokumentów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t141685.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wynosil;informacje;o;sledztwie;smolenskim,219,0,849883.html) Wynosił informacje o śledztwie smoleńskim? Marka Pasionka umawiał się z agentami wywiadu USA i zdradzał im kulisy śledztwa smoleńskiego. Wydzwaniał też wieczorami do biura PiS - pisze Gazeta Wyborcza.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t95683.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prokuratura;nie;ma;dowodow;na;naciski;na;pilotow;tu-154m,122,0,814970.html) Prokuratura: Nie ma dowodów na naciski - _ Dopóki jednak nie zakończy się śledztwo, nie można tego wykluczyć _- podkreśla płk. Zbigniew Rzepa.
Tagi: bor, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz