Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prokuratorzy i sędziowie razem na aplikacji

Specjalizacja prawnicza dopiero po pierwszym roku aplikacji - proponuje ministerstwo.

Podziel się
Dodaj komentarz

Specjalizacja prawnicza dopiero po pierwszym roku aplikacji. Takie zmiany w szkoleniu aplikantów proponuje Ministerstwo Sprawiedliwości. Egzamin na aplikację sądowo-prokuratorską zostanie przeprowadzony na przełomie października i listopada.

W tym roku na aplikacje zostanie przyjętych 300-400 osób - podaje _ Gazeta Prawna. _ W tym roku egzaminy będą one przeprowadzone według starych zasad.

Następne nabory odbywać się będą na podstawie wyników egzaminu I stopnia, do którego będą przystępowali wszyscy absolwenci prawa.
Kandydaci będą mieli do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z pytań obejmujących wszystkie gałęzie prawa. Najprawdopodobniej egzamin ten będzie organizowany na poziomie apelacji sądowych i prokuratorskich.

Osoby, które najlepiej zdadzą test, zostaną zaproszone na drugą część egzaminu, która będzie polegała na pisemnym omówieniu wybranych zagadnień z różnych gałęzi prawa.

Zgodnie z nowym modelem aplikacji przez pierwszy rok aplikanci będą kształcili się na wspólnym ogólnym szkoleniu. Po roku zostanie przeprowadzony egzamin, po zdaniu którego najlepsi będą mogli wybrać specjalizację - sądową lub prokuratorską - czytamy w gazecie. Szkolenie na obu specjalizacjach będzie polegało głównie na warsztatowych zajęciach praktycznych. Będzie trwać trzy lata i skończyć się egzaminem.

Tagi: dostęp do zawodów prawniczych, wiadomości, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz